Max Dilger urodził się 14 lipca 1989 roku w miejscowości Lahr. Bardzo szybko rozpoczął swoją przygodę ze speedwayem, bowiem tak naprawdę pierwsze kółka zaczął kręcić już jako młody chłopiec. Na poważnie karty swojej kariery zaczął pisać w wieku czternastu lat, kiedy to skupił się całkowicie na speedwayu. W Maxie drzemał olbrzymi potencjał i wielu widziało w nim materiał na czołowego żużlowca świata. 

Potwierdził to w 2005 roku, kiedy to jako szesnastoletni jeździec najpierw wygrał południowe eliminacje Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Niemiec, a następnie 10 września w Berghaupten zdobywając 12 punktów zakwalifikował się do wyścigu decydującego o medalach. Tego dnia musiał uznać wyższość Christiana HefenbrockaKevina Wölberta. Z brązowym medale MIM Niemiec do domu wracał również w sezonach 2007 i 2009, z kolei w 2008 roku osiągnął najcenniejsze trofeum na krajowych torach w kategorii do lat 21. Z brązowym medale MIM Niemiec do domu wracał również w sezonach 2007 i 2009, z kolei w 2008 roku osiągnął najcenniejsze trofeum na krajowych torach w kategorii do lat 21.

Po przejściu w wiek seniora nieco zniknął w tłumie. Przejście w wiek seniora sprawiło, że Dilger nieco zniknął w tłumie. Zdobył co prawda m.in. Mistrzostw Europy Par w 2013 roku, ale np. w krajowych mistrzostwach zawsze poza czołową trójką. Najbliżej medalu był w 2009 roku, kiedy to zajął piąte miejsce.

Rozpoczął starty na torach długich i trawiastych, co było dobrym wyjściem, bo tam należy do światowej czołówki. Od kilku sezonów jest stałym uczestnikiem Grand Prix, a równie dobrze wiedzie u się w Grass Tracku, gdzie był m.in. piątym zawodnikiem finału Indywidualnych Mistrzostw Europy. W Long Tracku z kolei został m.in. srebrnym i brązowym medalistą Niemiec.

Kluby w sezonie 2021:
– MSC Wölfe Wittstock (2. Liga Żużlowa)
– Moto Club La Réole (Ligue Nationale de Speedway

Max Dilger w mediach społecznościowych:
Facebook: Max Dilger Racing
Instagram: @maxddilger
Twitter: @maxdilger
Strona internetowa: www.dilger-racing.de

Najważniejsze sukcesy:
– 1. miejsce w Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostwach Niemiec (2008)
– 2. miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Niemiec w Long Tracku
– 5. miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Europy w Grass Tracku (2020)
– Wielokrotny, stały uczestnik mistrzostw świata i Europy na długich torach

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.