23 kwietnia 2021

Twarze Speedwaya (12): Pan Tomasz
Twarze Speedwaya (12): Pan Tomasz
/ Reportaże, Twarze Speedwaya
11 kwietnia swoje pięćdziesiąte urodziny świętowała światowa legenda, drugi w historii polskiego speedwaya indywidualny mistrz świata - Tomasz Gollob. Nie mogliśmy wobec tego wybrać innego bohatera naszej serii „Twarze Speedwaya”.
British Speedway M'Lord (17): Coraz bliżej wznowienia rozgrywek, ruszyły treningi
British Speedway M’Lord (17): Coraz bliżej wznowienia rozgrywek, ruszyły treningi
Kibice żużla w Wielkiej Brytanii coraz bardziej przebierają nogami. Wznowienie rozgrywek ligowych w Zjednoczonym Królestwie jest już naprawdę blisko. W międzyczasie zapraszamy na kolejny odcinek British Speedway M'Lord, w którym powiemy o przygotowaniach organizacyjnych do sezonu 2021.
Odnalazł to, czego szukał jako dziecko. Historia żużlowego matadora z Madrytu
Odnalazł to, czego szukał jako dziecko. Historia żużlowego matadora z Madrytu
/ Artykuły
Pochodzi z Madrytu, więc na dobrą sprawę mógłby dziś kopać w piłkę w barwach Realu lub Atletico. Jednak wybrał inną drogę i dziś ściga się w lewo zapisując się na pewno w jakimś stopniu w historii „czarnego sportu”. Być może wpływ na to miał fakt, że jako dzieciak przeprowadził się wraz z rodzicami do innego kraju.
Z perspektywy juniora (3) - Mateusz Panicz: Fajnie było zobaczyć jak wygląda mecz „od środka" w Ekstralidze (wywiad)
Z perspektywy juniora (3) – Mateusz Panicz: Fajnie było zobaczyć jak wygląda mecz „od środka” w Ekstralidze (wywiad)
/ Wywiady, Z perspektywy juniora
Przerwa międzysezonowa już za nami, jednak każdy moment jest świetną opcją, aby przybliżyć kibicom sylwetki polskich młodzieżowców. W kolejnym odcinku naszej serii w ogniu pytań znalazł się Mateusz Panicz – zawodnik Betard Sparty Wrocław.
Starty problemem Nowaka w meczu z Unią. W Krośnie lubi jeździć
Starty problemem Nowaka w meczu z Unią. W Krośnie lubi jeździć
/ Artykuły
Spotkanie Orła Łódź z Unią Tarnów zapowiadało się niezwykle ciekawie i stało pod znakiem powrotu Rohana Tungate'a na doskonale znany mu obiekt. Z kolei „Jaskółki” przyjechały na Moto Arenę bez dwóch swoich głównych „strzelb”.
Hit kolejki nie rozczarował. Czwarty z rzędu triumf Unii w Częstochowie (galeria)
Hit kolejki nie rozczarował. Czwarty z rzędu triumf Unii w Częstochowie (galeria)
/ Galerie
Niedzielne starcie częstochowskiego Włókniarza z Fogo Unią Leszno nie rozczarowało. Gospodarze rozpoczęli fantastycznie i mieli dużą szansę na pokonanie mistrza Polski, ale ostatecznie z triumfu pod Jasną Górą po raz czwarty z rzędu cieszyli się przyjezdni.
Dali radę bez lidera. Szarża Jamroga na wagę remisu w Gdańsku (galeria)
Dali radę bez lidera. Szarża Jamroga na wagę remisu w Gdańsku (galeria)
/ Galerie
Osłabiony brakiem Michaela Jepsena Jensena zespół z Rybnika przyjechał do Gdańska podwójnie zmobilizowany. Mecz, który miał być teoretycznie łatwiejszą przeprawą dla Zdunek Wybrzeża okazał się prawdziwą katorgą. Spotkanie zakończyło się remisem, który na ostatnim łuku 15. biegu wydarł Jakub Jamróg.
Czy w kraju Trzech Koron doczekają się następców Fundina i Rickardssona?
Czy w kraju Trzech Koron doczekają się następców Fundina i Rickardssona?
/ Artykuły
Mówi się, że szkolenie młodzieży najprężniej działa w Polsce. Stąd w ostatnich latach mamy tyle sukcesów na arenie międzynarodowej. Z kolei w Szwecji mają ostatnio spory kryzys. Panuje obiegowa opinia, że w kraju Trzech Koron nie ma żużlowców chętnych do uprawiania speedwaya i szkolenie tam jest zaniedbane.
Twarze Speedwaya (11): Z Kłecka w żużlowy świat - historia Jacka Gomólskiego
Twarze Speedwaya (11): Z Kłecka w żużlowy świat – historia Jacka Gomólskiego
/ Reportaże, Twarze Speedwaya
Kłecko, Gniezno, Bydgoszcz, Ułanowo. To miejsca przełomowe dla życia Jacka Gomólskiego, ojca i założyciela jednej z ważniejszych gnieźnieńskich żużlowych rodzin. To właśnie jego sylwetkę przybliżymy dziś w odcinku „Twarze Speedwaya”.
British Speedway M'Lord (16): Akademia żużlowa w Edynburgu, Claus Vissing nie pojedzie na Wyspach
British Speedway M’Lord (16): Akademia żużlowa w Edynburgu, Claus Vissing nie pojedzie na Wyspach
Zapraszamy na kolejny odcinek British Speedway M'Lord. W dzisiejszym wydaniu powiemy o: utworzeniu Monarchs Speedway Academy, powrocie Richarda Knighta do King's Lynn Stars w nowej roli, nowiutkim kapitanie w ekipie Leicester Lions i roszadzie w kadrze Newcastle Diamonds.

Spaniard on speedway tracks. Meet the story of Hector Crespo (interview)

Hector Crespo was born and raised in Madrid, Spain. He could have become a footballer of a great club – Real Madrid, but he has decided to focus on motorsport. Today he competes on tracks in Australia, where he also lives.

Bastian Borke: I will work harder and do my best to impress the Danish manager (interview)

Bastian Borke races in his home country – Denmark and on tracks in Germany. In 2019, he went on a tour around Australia. He believes that all this will soon pay off with a contract in Polish league.

Lars Zandvliet: If some club would call me I would go for 100%! (interview)

Lars Zandvliet is one of the few Dutch riders that is still racing in classic speedway. In an interview with our portal, the 29-year-old talks about the beginning of his career, current results and the future of Dutch speedway.

More articles and interviews in English – click HERE.