W środę na toruńskiej Motoarenie odbyła się III runda ćwierćfinałowa Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów Grupy A. Oprócz miejscowego KS Toruń w wydarzeniu udział wzięli: Arged Malesa Ostrów Wlkp., Orlen Celfast Wilki Krosno, WTS Sparta. Zawody padły łupem ekipy gospodarzy.

Wyrównany start

Zawody dobrze rozpoczął miejscowy KS Toruń. Swoje biegi wygrali: Mateusz Affelt oraz Krzysztof Lewandowski. Również po 9 punktów uzyskali zawodnicy z Ostrowa.  Natomiast najmniej miała drużyna Orlen Celfast Wilki Krosno – jeden punkt. Tym bardziej, że w 4. biegu na tor upadł Kacper Andrzejewski. Zawodnikowi jednak nic się nie stało.

W 5. biegu za Krzysztofa Sadurskiego pojechał Miłosz Grygolec, który zdobył punkt. Ten wyścig wygrał Denis Zieliński, drugi był Kacper Grzelak a ostatni Kacper Andrzejewski.

Szósta gonitwa padła łupem Żupińskiego. Junior z Torunia zdołał zwyciężyć, gdyż jadący przed nim Sebastian Szostak upadł na tor. Zawodnik został odwiezionych do szpitala.

Od tej pory Arged Malesa Ostrów Wlkp. jeździło we dwóch.
Zawody zostały przerwane na około pół godziny w oczekiwaniu na powrót karetki.

Uciekinierzy i peleton

Do biegu ósmego stanęło zatem dwóch zawodników: Michał Curzytek oraz Krzysztof Lewandowski. Wygrał zawodnik Sparty Wrocław, który wygrał z przewagą pół okrążenia. Tuż po starcie motocykl młodego  „Anioła” zaczął szwankować.
Kolejna gonitwa to triumf Zielińskiego przed Szopą oraz Rybakiem.

Natomiast w 10. odsłonie zawodów triumfował Żupiński, a za plecami miał jedynie Curzytka.

Po 10. biegu na prowadzeniu była ekipa KS Toruń z przewagą aż 13 punktów nad drugą Malesa Ostrowem Wielkopolskim.
W kolejnym biegu triumfował Affelt po skutecznym ataku na wyjściu z pierwszego łuku na Krawczyku. Ostatni dojechał Andrzejewski.

Jazda „dwójkami”

12. wyścig padł łupem Lewandowskiego, natomiast problem z ukończeniem biegu miał Grygolec.

Gonitwa 13.  przyniosła nam walkę Kacpra Andrzejewskiego z Karolem Żupińskim. Młodzieżowiec WTS Sparty Wrocław przegrał pozycję na 3. okrążeniu i dojechał z 1. punktem. Wygrał Jakub Poczta, a ostatni był Miłosz Grygolec.

W 14. biegu ponownie mieliśmy dwóch zawodników pod taśmą. W pojedynku Panicza z Zielińskim górą był ten drugi.
Następnie wygrał Curzytek przed Grzelakiem oraz Affeltem i Szopą. Torunianin stoczył z zawodnikiem z Ostrowa interesujący bój na torze.

Tuż przed przerwą pojedynek stoczył Lewandowski z Krawczykiem. Zawodnicy do kreski walczyli o 3 punkty, a ostatni z jednym punktem uplasował się Rybak.

Przed biegami nominowanymi na prowadzeniu był zespół KS Toruń miał 41 punktów, Arged Malesa Ostrów Wlkp. 24, WTS Sparta Wrocław 21 i Celfast Wilki Krosno – 7.

Na finiszu

Wyścig 17. padł łupem Karola Żupińskiego, drugi na mecie znalazł się Kacper Szopa, a trzeci Andrzejewski.

Następnie mieliśmy kolejny pojedynek. Denis Zieliński okazał się lepszy od Dawida Rybaka.

W biegu 19. dobrze ze startu wyszedł Mateusz Affelt, jednak na trzecim okrążeniu wyprzedził go lepiej napędzony Jakub Krawczyk.N

Na zakończenie trzy punkty dla WTS Sparty Wrocław zapisał Michał Curzytek.

Ostatecznie w rozgrywkach triumfował KS Toruń51 pkt.:
Krzysztof Lewandowski 13 (3, 2, 3, 3, 2)

Miłosz Grygolec 3 (0, 1, 2, 0, 0, 0)

Ostatnia, IV runda odbędzie się już 30.06 w Ostrowie Wielkopolskim. Początek zawodów o godzinie 17:00.