Organizatorzy turnieju Speedway Grand Prix na Stadionie Narodowym w Warszawie podali pełną listę zawodników, którzy wystartują w majowych zawodach. Z dziką kartą na torze pojawi się jeden z najlepszych polskich zawodników młodego pokolenia – Dominik Kubera.

Do startu cyklu Speedway Grand Prix pozostało już tylko osiem dni. W ostatnią sobotę kwietnia najlepsi żużlowcy na świecie rozpoczną rywalizację o mistrzostwo świata w chorwackim Gorican. Dwa tygodnie później karuzela SGP przeniesie się z kolei na Stadion Narodowy, gdzie odbędzie się druga runda najważniejszego żużlowego cyklu.

Kubera wystąpi z dziką kartą

Polskę w tym roku reprezentować będą Bartosz Zmarzlik (aktualny mistrz świata), Maciej Janowski – zdobywca brązowego medalu z roku ubiegłego oraz Patryk Dudek.

Dominik Kubera jako czwarty Polak uzupełni stawkę uczestników zawodów. Nie będzie to dla niego debiut w cyklu FIM SGP, ponieważ brał już udział w rywalizacji w 2021 roku w Lublinie (zajął odpowiednio 2. i 3. miejsce z dorobkiem 18 i 16 punktów w dwudniowych zawodach). Dwa lata temu pojechał też niespodziewanie w szwedzkiej Malilli, gdzie wywalczył 7. miejsce, a w całym cyklu FIM SGP 2021 z 44 punktami zajął 14. miejsce.

Wychowanek Unii Leszno od początku sezonu 2023 spisuje się co najmniej bardzo dobrze. W szczególności warto docenić jego występ w meczu 2. kolejki PGE Ekstraligi. Wówczas 24-latek, jeżdżący na co dzień w barwach Platinum Motoru Lublin, zdobył 10 punktów z bonusem w wyjazdowym spotkaniu z Włókniarzem, mocno przyczyniając się do zwycięstwa swojej drużyny 49:41.

Rezerwowymi w ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland – Warsaw będą 21-letni Bartłomiej Kowalski z BETARD Sparty Wrocław i 17-letni Wiktor Przyjemski z ABRAMCZYK Polonii Bydgoszcz.