Ekspert telewizyjny powwraca do treningów
Tomasz Orwat zadebiutował przed rokiem jako ekspert telewizyjny w Canal+. Wydawało się, że po tym jak stracił praktycznie dwa sezony, to już nie wróci do żużla.
Okazuje się, że jest inaczej. Przed Orwatem treningi na torze i jeżeli dobrze na nich wypadnie, to niewykluczone, że zobaczymy go w Krajowej Lidze Żużlowej w Śląsku Świętochłowice.
Ostatni raz Tomasz Orwat w lidze jeździł w 2024 roku.Wystąpił w jednym meczu Kolejarza Opole. W 2025 roku w lidze nie było go już w ogóle.
Był co prawda zawodnikiem Hunters PSŻ Poznań. Pojawił się nawet w składzie w dwóch meczach Metalkas 2. Ekstraligi, ale ani razu nie wyjechał na tor.
Zadebiutował za to w Canal+ jako ekspert przy meczach ligowych. 27-latek był bardzo pozytywnie oceniany przez kibiców. Wydawało się, że pójdzie już tylko w tę stronę i da sobie już spokój z uprawianiem żużla, ale tak się może nie stać. Orwat jeszcze pod koniec minionego roku związał się z powracającym do ligi Śląskiem Świętochłowice.
— Skontaktowałem się ze Śląskiem — wyjaśnia Orwat w Radiu Pomorza i Kujaw. — Podpisaliśmy kontrakt warszawski. Bez żadnych zobowiązań. Zobaczymy jak się to rozwinie. Planuję się pojawić na kilku treningach i jeśli okażę się na tyle dobry, że trener uzna, że warto porozmawiać ze mną o normalnym kontrakcie, to będę na to otwarty — przyznał. Tomasz Orwat.
Tomasz Orwat na antenie Radia PIK wyjawił, że absolutnie nie chciał przestać jeździć na żużlu. — Nie sądziłem, że moja przygoda w Opolu potoczy się tak beznadziejnie. Kontrakt w Opolu to był największy błąd jaki popełniłem. Trochę to bolało, bo rok wcześniej sezon w Kolejarzu Rawicz napawał mnie optymizmem. Wydawało się, że kolejny to będzie już na ustabilizowanie formy i przygotowanie się do bycia liderem w KLŻ, a może na podpisanie kontraktu w wyższej lidze — powiedział Tomasz Orwat.
Tomasz Orwat był bardzo pozytywnie odbierany przez kibiców podczas ubiegłorocznych transmisji w Canal+. — To jest trochę dziwne, bo ja mimo to chciałbym być po drugiej stronie i się ścigać — wyjawił Tomasz Orwat w Radiu PIK.
Źródło: Radio PIK
Udostępnij w social mediach:







