Falubaz Zielona góra pokonał Polonię Bydgoszcz 48:42, a Wybrzeże Gdańsk ROW Rybnik 53:37 w niedzielnych spotkaniach eWinner I Ligi Żużlowej.

Falubaz Zielona Góra – Polonia Bydgoszcz 48:42 

Potyczka Falubazu z Polonią zapowiadała się na bardzo wyrównaną i pokazuje to pierwsza seria, po której był remis 12:12. W drugiej natomiast minimalnie lepsza była Polonia, która częściej odnosiła zwycięstwa indywidualne i ostatecznie prowadziła 22:20. Emocje w tym spotkaniu towarzyszyły nam do samego końca, bo po trzynastym biegu mieliśmy remis 39:39. Wszystko rozstrzygnęło się w dwóch ostatnich biegach, gdy w czternastym Falubaz wygrał 4:2, a w piętnastym wykluczony został Adrian Miedziński, co pozwoliło gospodarzom wygrać 5:1, a cały mecz 48:42.

Wybrzeże Gdańsk – ROW Rybnik 53:37 

Dla Wybrzeża mecz z ROW-em był bardzo ważny, bo klub z Gdańska do tej pory nie wygrał żadnego spotkania i znajdował się na ostatniej pozycji. Pierwszy wyścig nie zapowiadał poprawy, bo ROW zaczął od podwójnego zwycięstwa. Później natomiast gospodarze zaczynali się odradzać i regularnie punktować, po siedmiu biegach było 25:17 dla Wybrzeża i nadzieje na wygraną były bardzo duże. Wszystko wyjaśniło się w biegu trzynastym, gdy gospodarze wyszli na prowadzenie 44:34 i mogli być już pewni wygranej. W biegach nominowanych Wybrzeże również było zdecydowanie lepsze i ostatecznie zwyciężyło 53:37.

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.