Funkcjonariusze CBA wkroczyli do siedziby Unii Tarnów

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli do siedziby Żużlowej Sportowej Spółki Akcyjnej Unia Tarnów, Zabezpieczono szereg dokumentów. Przeszukano także podmioty współpracujące z klubem z Tarnowa.
Były prezes Artur Kędziora w styczniu tego roku złożył zawiadomienie do prokuratury,, wskazując na możliwość popełnienia przestępstwa przez osoby działające w tarnowskim klubie. Dokumenty najpierw trafiły do jednostki w Bochni, a następnie do Prokuratury Okręgowej w Tarnowie.
Śledztwo w sprawie nieprawidłowości w żużlowej spółce w Tarnowie nabiera rumieńców. O jego wszczęciu pojawiły sie miesiąc temu.
W mediach poinformowano , że w czwartek (19 lutego), że w siedzibie tarnowskiego klubu na Stadionie Miejskim w Mościcach pojawili się funkcjonariusze CBA.
– Na zlecenie prokuratora funkcjonariusze CBA przeprowadzili przeszukania m.in. w siedzibie klubu Unii Tarnów – cytuje prokuratora Mieczysława Sienickiego, rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Tarnowie.
W Tarnowie z każdą zmianą zarządu pojawiały się nowe zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, głównie związanych z przepływem finansów. Takie zawiadomienia składano m.in. na byłych prezesów tarnowskiego klubu. Prokuratura potraktowała je bardzo poważnie. Chodzi o przepływy finansowe w latach 2019 – 2025.
– Śledztwo zostało wszczęte i jest w toku. Prokurator wydał kilkanaście postanowień w sprawie. Na zlecenie prokuratora funkcjonariusze CBA przeprowadzili przeszukania m.in. w siedzibie klubu Unii Tarnów – mówi nam Prokurator Mieczysław Sienicki z prokuratury okręgowej w Tarnowie.
Funkcjonariusze CBA przeszukiwali nie tylko siedzibę klubu, ale także podmiotów współpracujących. Ponadto w kręgu zainteresowań służb znalazły się wszystkie osoby pełniące zarządcze funkcje w klubie.
– Przeszukano także podmioty współpracujące z klubem. Zabezpieczono szereg dokumentacji księgowej. Został także powołany biegły z zakresu księgowości, który odpowie na pytania dotyczące stanu finansowego klubu oraz m.in. przepływów finansowych – dodaje Mieczysław Sienicki.
Takie informacje w świetle walki tarnowian o start w rozgrywkach są bardzo niepokojące. Klubowi z Tarnowa pozostał nieco ponad miesiąc na spełnienie 15 warunków ustanowionych przez władze polskiego żużla. Najważniejszym z nich ma być spłacenie zobowiązań.
Źródło: WP Sportowefakty








