Niespodzianką zakończyło się rozgrywane na torze w Landshut żużlowe Grand Prix Niemiec. Pierwsze w karierze zwycięstwo odniósł bowiem  Mikkel Michelsen. Duńczyk w finale wyprzedził Bartosza Zmarzlika, Jacka Holdera oraz Dominika Kuberę.

Speedway Grand Prix wróciło do Landshut po 27 latach. Ostatnie zawody rozegrano w tym mieście w 1997 roku. Zwyciężył wówczas Duńczyk Hans Nielsen. Wracając do teraźniejszości – do sobotniej rywalizacji z pozycji lidera cyklu przystępował Australijczyk Jason Doyle, który prowadził w klasyfikacji generalnej przed rodakiem Jackiem Holderem oraz Bartoszem Zmarzlikiem.

To właśnie Doyle wygrał inauguracyjny wyścig w Landshut, wyprzedzając na mecie Roberta Lamberta, Szymona Woźniaka oraz startującego z dziką kartą Noricka Bloedorna. Woźniak świetnie poradził sobie natomiast w biegu nr 5, wyprzedzając samego Bartosza Zmarzlika!

Sobotnie zawody były naprawdę udane dla polskich żużlowców. Bardzo dobrze radził sobie Zmarzlik, a także Dominik Kubera. Debiutujący w tym sezonie w cyklu 25-latek zwyciężył w trzech wyścigach, pokonując takich zawodników jak Robert Lambert, Fredrik Lindgren czy Mikkel Michelsen. Do fazy półfinałowej awansował zarówno Zmarzlik, jak i Kubera. Szymon Woźniak zakończył zmagania w Landshut na 9. lokacie.

W nich znów świetnie pokazali się nasi reprezentanci. Zmarzlik wygrał swój półfinał, natomiast Kubera w drugim wyścigu przyjechał na drugiej pozycji, tuż za plecami Jacka Holdera. Finałową stawkę uzupełnił Mikkel Michelsen. To właśnie Duńczyk nieco niespodziewanie sięgnął po końcowy triumf, wyprzedzając w finale aktualnego mistrza świata oraz Jacka Holdera.

Dzięki zajęciu drugiego miejsca, prowadzenie w klasyfikacji generalnej Speedway Grand Prix objął Bartosz Zmarzlik. Polak zgromadził na swoim koncie 50 pkt. Dwa oczka mniej ma obecnie Jack Holder, natomiast trzy punkty straty do lidera posiada Jason Doyle.