Dwie rywalizujące na Golęcinie w niedziele ekipy potrzebowały punktów, ebebe chce jak najbardziej oddalać od siebie widmo spadku, ROW natomiast panicznie potrzebował jakichkolwiek punktów. Mecz w Poznaniu miał więc przynieść ogrom emocji, tak też się stało!

ROW Rybnik wzmocniony Matejem Zagarem miał odbić się od dna, tym czasem coraz bardziej oddala się w odchłań. Spotkanie z beniaminkiem miało być okazją do poprawienia swojej sytuacji. Gospodarze na to starcie dostali jednak potężnego kopa motywacyjnego. W awizowanym składzie pojawił się Aleksandr Łoktajew, który przed sezonem był uważany za jednego z liderów klubu z Wielkopolski. Poza tym ponownie w składzie mogliśmy ujrzeć nowy nabytek – Norberta Krakowiaka, który bardzo dobrze pokazał się w meczu z Ostrowem.  Siły obu ekip były więc wyrównane.

Podobnie sytuacja prezentowała się na torze, ciężko było wskazać faworyta, po połowie zawodów to goście wyszli jednak na czteropunktowe prowadzenie. Dzięki konsekwentnej jeździe goście blokowali jakiekolwiek ataki miejscowych i wydawało się, że ROW zdobędzie pierwsze punkty w sezonie. Szanse ebebe PSŻ zmalały właściwie do zera, gdy w trzynastej gonitwie rybniczanie powiększyli przewagę do sześciu punktów. Kierownictwo gospodarzy nie miało zamiaru się jednak poddawać i skorzystali z roszad taktycznych.

Do boju w biegach nominowanych dystyngowali dwóch swoich najlepszych rajerów tego dnia – Łoktajewa i Seiferta-Salka. To okazało się być strzałem w dziesiątkę, bo ich kapitalna postawa i dwa podwójnie wygrane biegi zapewniły zwycięstwo ebebe PSŻ! Niesamowita dramaturgia w Poznaniu!  Goście nie mogli w to uwierzyć, rozgoryczenie i złość była widoczna gołym okiem, w taki sposób nie można przegrywać spotkań, szczególnie, gdy masz przysłowiowy „nóż na gardle”. Warto dodać, że gospodarze wygrali to spotkanie właściwie trzema zawodnikami bo kontuzje podczas spotkania odnieśli Breum i GałaROW Rybnik w potężnym kryzysie!

Punktacja:

ebeb PSŻ Poznań – 46 pkt.
9. Aleksandr Łoktajew – 15+1 (3,2,3,2,3,2*)
10. Antonio Lindbaeck – 5+1 (3,1*,1,0,-)
11. Norbert Krakowiak – 7 (u,3,2,2)
12. Adrian Gała – 0 (w,-,-,-,-)
13. Jonas Seifert-Salk – 12+1 (1,2,2,2,2*,3)
14. Kacper Teska – 3 (1,1,0,1)
15. Karol Żupiński – 4+1 (3,0,1*)
16. Emil Breum – 0 (0,u/-)

ROW Rybnik – 44 pkt.
1. Patryk Wojdyło – 9 (2,1,2,3,1)
2. Matej Zagar – 10 (3,3,d,3,1)
3. Brady Kurtz – 6+1 (1,1*,3,1,0)
4. Krystian Pieszczek – 0 (-,-,-,-)
5. Patrick Hansen – 11+1 (2*,3,3,3,0)
6. Kacper Tkocz – 1 (0,w,1)
7. Paweł Trześniewski – 2 (2,0,0)
8. Jan Kvech – 5 (2,2,1,d)

 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.