Jarosław Hampel wygrał Mistrzostwa Piotra Protasiewicza, które w sobotnie popołudnie odbyły się w Zielonej Górze. Drugie miejsce zajął Emil Sajfutdinow, a trzecie Bartosz Zmarzlik.

Zawody w Zielonej Górze były oficjalnym benefisem wychowanka Falubazu, który po ponad 30 latach zdecydował się zakończyć karierę żużlowca.

Zawodnik turniejowy

Na trudnej nawierzchni od początku zawodów znakomicie czuł się Jarosław Hampel, zawodnik Motoru Lublin, który w sezonach 2013-1017 ścigał się u boku Piotra Protasiewicza w barwach zielonogórskiego klubu. Żużlowiec nazywany od lat „startowcem” świetnie wykorzystał swój atut i w czterech wyścigach od startu nadawał ton rywalizacji. Tylko raz – w 13. biegu – musiał uznać wyższość Bartosza Zmarzlika. Mistrz świata nie był jednak nieomylny – w 11. i 20. gonitwie – finiszował na trzecim miejscu. Taką też lokatę zajął w klasyfikacji generalnej turnieju. Drugi był Emil Sajfutdinow, Rosjanin, który wrócił na żużlowe tory po roku przerwy.