Kacper Łobodziński przenosi się do Speedway Kraków
Speedway Kraków przeprowadza kolejny ciekawy transfer. Pod Wawel na zasadzie rocznego wypożyczenia z Bayersystem GKM-u Grudziądz przenosi się Kacper Łobodziński. Oficjalny komunikat w tej sprawie może pojawić się już w najbliższych dniach.
O możliwym wypożyczeniu Łobodzińskiego do Speedway Kraków pojawiały się informacje w mediach już jakiś czas temu. Pod Wawelem koniecznie musieli pozyskać polskiego żużlowca, by wypełnić limit dwóch krajowych seniorów. Do tej pory jedynym był Dawid Rempała. Nowi zawodnicy Speedway Kraków , w sezonie 2026 będą mogli obsadzić dwie pozycje — polskiego seniora i U24.
Rozmowy władz krakowskiego klubu z polskimi seniorami długo się przeciągały. Najpierw skupiono się na zmontowaniu szkieletu zespołu w postaci trzech zawodników zagranicznych, dopinając kontrakty z Nicolaiem Klindtem, Marko Lewiszynem i Stanisławem Melnychukiem. Równolegle toczyły się i nadal toczą negocjacje z Nickim Pedersenem, choć duński gwiazdor nadal zastanawia się, czy chce ścigać się na trzecim poziomie rozgrywkowym.
Wychowanek GKM-u Grudziądz (licencję zdał w barwach tego klubu, choć żużlowe rzemiosło poznawał pod okiem trenera Jacka Woźniaka w BTŻ Bydgoszcz) prawie całą juniorską karierę spędził w macierzystym klubie w PGE Ekstralidze (sezon 2020 i sezony 2022-2025). Wyjątkiem był 2021 rok, kiedy zbierał doświadczenie na wypożyczeniu w OK Kolejarzu Opole.
W pewnym momencie wydawało się, że Łobodziński jest kandydatem do pozostania w Grudziądzu jako senior na pozycji U24. Takie plany zaprzepaścił nieudany poprzedni sezon w jego wykonaniu. Nawet przez chwilę GKM nie brał pod uwagę dania szansy niespełna 22-letniemu zawodnikowi, mając w pamięci problemy Kacpra Pludry w debiutanckim sezonie w gronie seniorów.
Źródło: Przegląd Sportowy Onet
Udostępnij w social mediach:







