Sezon żużlowy dobiegł już końca, co wiąże się z wieloma spekulacjami na temat transferów. Kibice Zdunek Wybrzeża Gdańsk jak najszybciej chcieliby poznać pełną kadrę, która będzie reprezentować barwy drużyny znad morza w przyszłorocznych rozgrywkach eWinner 1. Ligi Żużlowej. Nadzieje są spore. Jak jednak będzie, tego jeszcze nikt nie wie.

Pewne jest, że w Zdunek Wybrzeżu Gdańsk nie zobaczymy już Krystiana Pieszczka, który podjął decyzję o zasileniu ROW-u Rybnik. W drużynie z Gdańska w przyszłym sezonie nie pojadą także Alan Szczotka, Amadeusz Szulist, Lukas Fienhage i Aleksandr Kajbuszew. Barw klubu znad morza wciąż bronić będą Wiktor Kułakow, Jakub JamrógRasmus Jensen.

Zdunek Wybrzeże musi pozyskać także nowe twarze. Nieoficjalnie mówiło się o tym, że do ekipy Eryka Jóźwiaka dołączyć ma Kamil Marciniec, za którym nieudany sezon w barwach swojego macierzystego klubu, eWinner Apatora Toruń. Pojawiły się także pogłoski o tym, że na celowniku jest także Adrian Gała, wychowanek Startu Gniezno.

Przed Zdunek Wybrzeżem Gdańsk wciąż ciężkie decyzje i trudne poszukiwania. Drużyna z Pomorza musi zbudować formację juniorską, która rozsypała się po odejściu z klubu Alana Szczotki i Amadeusza Szulista, który podjął decyzję o zakończeniu przygody z czarnym sportem. W roli gdańskiego młodzieżowca nie pojawi się także Piotr Gryszpiński, który w nowym sezonie pojawi się na żużlowych torach jako senior. Prócz juniorów klub poszukuje także mocnego seniorskiego ogniwa, który dopełni skład przy Jamrogu, Kułakowie i Jensenie.

Porządnym wzmocnieniem w Zdunek Wybrzeżu byłby zawodnik z ekstraligowym doświadczeniem, który swoimi umiejętnościami wniósłby do składu nadzieję o awans do najlepszej żużlowej ligi świata. Na rynku pojawia się kilka wolnych i wartych uwagi nazwisk, jednak jak na ten moment żaden z zawodników nie został jeszcze oficjalnie potwierdzony.

Na portalu trojmiasto.pl czytelnicy mogli wziąć udział w głosowaniu, wyłaniającym nazwiska, które kibice najbardziej chcieliby zobaczyć w przyszłym sezonie w barwach ekipy znad morza. Najczęściej pojawianym się zawodnikiem był Michael Jepsen Jensen, który miniony rok spędził w szeregach ROW-u Rybnik. Dużo głosów miał także Adrian Miedzińskim eWinner Apatora Toruń.

Pierwszy z wyżej wymienionych miniony sezon mógł zaliczyć do udanych. Michael Jepsen Jensen wraz z ROW-em Rybnik wywalczył awans do fazy play-off eWinner 1. Ligi Żużlowej. Sam zawodnik w klasyfikacji rajderów uplasował się na 10. miejscu, wykręcając średnią na poziomie 2,094. Za to Adrian Miedziński nie może już pochwalić się udanymi występami. Zawodnik eWinner Apatora Toruń osiągnął dopiero 37. wynik w całej lidze, zdobywając 76 punktów.

Nie da się ukryć, że są to bardzo interesujące nazwiska, na które warto bliżej zwrócić uwagę. Za dwójką zawodników oglądają się także inne kluby eWinner 1. LŻ. O Michaela Jepsena Jensena powalczyć chce drużyna Aforti Startu Gniezno, która podobno przygotowała dla zawodnika bardzo dobrą ofertę. Adrian Miedziński trafił na celownik ekipy Abramczyk Polonii Bydgoszcz. Są to jednak tylko spekulacje, które do dnia dzisiejszego nie zostały oficjalnie potwierdzone.

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.