W sobotę, o godzinie 20:00 na Asfield Stadium w Glasgow odbył się Grand Prix Challange. Sensacyjnym zwycięzcą Turnieju okazał się Kim Nilsson. Oprócz Szweda, do przyszłorocznego cyklu Grand Prix awans wywalczyli także Daniel Bewley i Jack Holder.

Sensacyjny zwycięzca

Przed rozegraniem GP Challange, wielu zawodników było typowanych do wygrania tego turnieju. Wśród nich można było wskazać Max’a Fricke, Rasmusa Jensena, Dominika Kuberę czy Chrisa Holdera. Jednak niewielu widziało zwycięzcę w trzydziestwo-dwu letnim reprezentancie ‚‚Trzech Koron’’. Zawodnik Trans MF Landshut Devils notuje dobry sezon ze średnią na poziomie 1.424 i udowodnił swoją świetną dyspozycję właśnie w sobotę.

Spodziewany Holder?

Wśród kandydatów do uzyskania ‚‚zielonego światła”  do startów w przyszłorocznym cyklu Grand Prix miał również Chris Holder. Australijczyk ostatecznie zajął 10. miejsce z czterema punktami, a po upadku w dwunastym biegu został odwieziony do Szpitala. W niedzielę zdiagnozowano u starszego z braci Holderów złamanie obojczyka oraz złamanie dwóch żeber. Do GP zakwalifikował się jednak Jack, który to zgromadził 12+3 punkty.