Maciej Jąder nowym trenerem H. Skrzydlewska Orła Łódź. Hans Andersen w sztabie szkoleniowym!

Po serii słabych wyników H. Skrzydlewska Orzeł Łódź zdecydował się na ważne zmiany w sztabie szkoleniowym. Z dniem 5 lipca 2025 roku z funkcją pierwszego trenera pożegnał się Janusz Ślączka. Jego miejsce na ławce trenerskiej zajął były żużlowiec Maciej Jąder, który poprowadzi drużynę już w niedzielnym meczu przeciwko MOONFIN Malesa Ostrów Wlkp. W nowym sztabie znalazł się także znany kibicom Hans Andersen.

Janusz Ślączka rozpoczął sezon 2025 z dużymi oczekiwaniami. Łodzianie liczyli, że doświadczony trener po kilku latach przerwy poprowadzi drużynę do walki o play-offy Metalkas 2. Ekstraligi. Rzeczywistość okazała się jednak znacznie bardziej brutalna. Po 10 kolejkach Orzeł ma na koncie zaledwie 5 punktów i zajmuje szóste miejsce w tabeli, wyprzedzając tylko Unię Tarnów i Malesę Ostrów. Bilans zespołu to 2 zwycięstwa i aż 8 porażek, a domowe mecze wciąż nie przynoszą oczekiwanej przewagi Moto Areny. Szczególnie bolesne były porażki u siebie z Lesznem i Rzeszowem.

Klub podziękował Januszowi Ślączce za dotychczasową współpracę i zaangażowanie, życząc mu powodzenia w dalszej karierze szkoleniowej. To już trzeci okres pracy tego trenera w Łodzi – wcześniej prowadził Orła w latach 2011–2013 i 2017–2018. Doświadczenie zdobywał także w Ekstralidze, pracując z GKM Grudziądz i Włókniarzem Częstochowa.


Nowym szkoleniowcem Orła został Maciej Jąder – były żużlowiec znany kibicom z występów m.in. w Unii Leszno, Kolejarzu Rawicz czy Orle Łódź. Wzmocnieniem dla sztabu szkoleniowego będzie także Hans Andersen.
Fot: H.Skrzydlewska Orzeł Łódź Facebook

|Ryan Douglas zostaje w Poznaniu! Australijski lider przedłuża kontrakt z HUNTERS PSŻ

– Maciej Jąder został nowym trenerem H. Skrzydlewska Orła Łódź. Do sztabu szkoleniowego drużyny dołącza także były zawodnik KŻ Orzeł Łódź Hans Andersen. Debiut nowego sztabu szkoleniowego nastąpi już w niedzielę podczas meczu z MOONFIN Malesa Ostrów Wielkopolski – czytamy w komunikacie klubu.

Nowym szkoleniowcem Orła został Maciej Jąder – były żużlowiec znany kibicom z występów m.in. w Unii Leszno, Kolejarzu Rawicz czy Orle Łódź. Urodzony w 1978 roku w Lesznie zawodnik ścigał się w latach 1995–2007, a na swoim koncie ma m.in. dwa brązowe medale młodzieżowych drużynowych mistrzostw Polski. W ostatnich latach działał w roli szkoleniowca młodzieży w Łodzi, a teraz stanie przed najtrudniejszym zadaniem w karierze – utrzymaniem zespołu w lidze i odbudowaniem morale drużyny. Jąder jest przedstawicielem żużlowego rodu – jego ojciec Bernard, wuj Zbigniew i kuzyn Paweł również byli żużlowcami.

|Ryan Douglas zostaje w Poznaniu! Australijski lider przedłuża kontrakt z HUNTERS PSŻ

Wzmocnieniem dla sztabu szkoleniowego będzie także Hans Andersen – były znakomity zawodnik, który w przeszłości reprezentował barwy Orła. Duńczyk ma ogromne doświadczenie z torów Ekstraligi, ligi duńskiej i brytyjskiej. Jego wiedza i podejście do taktyki mogą być dużym wsparciem dla Jądera i całej drużyny.

Już w niedzielę Orzeł pod wodzą nowego sztabu zmierzy się z Malesą Ostrów w bardzo ważnym meczu dla układu tabeli. Na chwilę obecną łodzianie wyprzedzają ostrowian zaledwie o 2 punkty i każde potknięcie może mieć kluczowe znaczenie w walce o utrzymanie.

Za H.Skrzydlewska Orzeł Łódź

Przeczytaj także inne nasze artykuły:

  1. Ryan Douglas zostaje w Poznaniu! Australijski lider przedłuża kontrakt z HUNTERS PSŻ
  2. Ultrapur Start Gniezno pewnie pokonuje Speedway Kraków i wraca na pozycję lidera
  3. Fogo Unia Leszno deklasuje Ostrów w derbach Wielkopolski i umacnia się na szczycie tabeli M2E
  4. Abramczyk Polonia Bydgoszcz lepsza od PSŻ Poznań. Zwycięstwo i bonus na Golęcinie
  5. Wybrzeże Gdańsk wygrywa w hicie kolejki z Polonią Piła
Udostępnij w social mediach:
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Opinie w linii
Zobacz wszystkie komentarze

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.