Mathias Nielsen wygrał 57. Puchar Morza Bałtyckiego. Zawodnik #OrzechowaOsada PSŻ-u Poznań zwycięstwo zapewnił sobie w biegu dodatkowym w którym pokonał Mathiasa Thoernbloma oraz Tima Soerensena. Najlepszy z Polaków, Lars Skupień, był czwarty.

W niemieckim Stralsund odbył się 57. Puchar Morza Bałtyckiego. Jest to cykl zawodów w których udział biorą zawodnicy z krajów z basenu Morza Bałtyckiego, czyli Polska, Litwa, Łotwa, Estonia, Szwecja, Niemiec czy Finlandia. Zawody mają formę dwudziestobiegowego turnieju, w którym każdy mierzy się z każdym.

W tegorocznej, 57. edycji Pucharu długo trwała walka o ostateczne zwycięstwo, w której liczyło się pięciu zawodników: Mathias Nielsen, Mathias Thoernblom, Tim Soerensen, Lars Skupień oraz Michael West. Ostatecznie najlepsza okazała się być pierwsza trójka, która zakończyła turniej z 14 punktami na koncie. O tym kto wygra cały Puchar, miał zadecydować zetem bieg dodatkowy. W nim najlepszy okazał się być Mathias Nielsen który wyprzedził Mathiasa Thoernbloma oraz Tima Soerensena.

Najlepszy z Polaków, Lars Skupień zdobył 11 punktów i zakończył zawody na czwartym miejscu. Eryk Kamiński (8) był siódmy a Jędrzej Chmura (4) dwunasty.

Mateusz Tudzież za pośrednictwem swojego Facebooka poinformował, że zdecydował się zakończyć żużlową karierę