Bartosz Zmarzlik z pierwszą wygraną w tym sezonie. W sobotnie popołudnie triumfował w PGE IMME, które odbyły się w Toruniu. Przez całe zawody tracąc zaledwie punkt.

Była to jubileuszowa, bo dziesiąta edycja zawodów, która po raz czwarty została rozegrana na toruńskiej Motoarenie.

Głównym faworytem do wygrania zawodów był obrońca mistrzowskiego tytułu – Bartosz Zmarzlik, który już po raz czwarty w karierze mógł zanotować triumf w PGE IMME (wcześniej wygrywał jeszcze w latach 2019-2020). I tak też się stało. W finale wygrał moment startowy, od razu wyjechał na czoło stawki i pomknął do mety. Za jego plecami na dystansie nic się szczególnego nie wydarzyło.

Drugie miejsce w finale zajął żużlowiec ebut.pl Stali Gorzów – Martin Vaculik, a trzecie Kacper Woryna, który w finale niedługo po zwolnieniu taśmy zderzył się delikatnie z Kuberą. Sędzia zawodów Krzysztof Meyze pozostał jednak niewzruszony i nie zarządził powtórki finałowej gonitwy.

Wyniki:

1. Bartosz Zmarzlik (Platinum Motor Lublin) – 14 (3,3,3,3,2) – 1. miejsce w finale
2. Martin Vaculik (ebut.pl Stal Gorzów) – 12+3 (3,2,3,1,3) – 2. miejsce w finale
3. Kacper Woryna (Tauron Włókniarz Częstochowa) – 12 (2,3,3,3,1) – 3. miejsce w finale