Po spotkaniu w opolskim ratuszu – ważny krok w stronę remontu stadionu

19 września w opolskim ratuszu odbyło się spotkanie przedstawicieli Kolejarza Opole z Prezydentem Miasta Arkadiuszem Wiśniewskim oraz Michałem Franasem, członkiem zarządu PKP Intercity Remtrak. Głównym tematem rozmów były procedury związane z działkami przy ul. Wschodniej, gdzie mieści się stadion żużlowy.
Podczas spotkania Michał Franas poinformował, że proces zamiany terenów, które przejdą na własność Miasta Opole, wchodzi w finalną fazę i powinien zakończyć się w styczniu 2026 roku. To oznacza, że nie będzie już formalnych przeszkód, aby rozpocząć kolejne etapy modernizacji obiektu. Prezydent Arkadiusz Wiśniewski zapewnił, że inwestycja ta pozostaje dla niego priorytetowa, a niezbędne środki finansowe zostały już zabezpieczone w budżecie miasta.
19 września w opolskim ratuszu odbyło się spotkanie przedstawicieli Kolejarza Opole z Prezydentem Miasta Arkadiuszem Wiśniewskim oraz Michałem Franasem, członkiem zarządu PKP Intercity Remtrak.
Fot: Kolejarz Opole Facebook
|Kacper Pludra zawodnikiem PSŻ-u Poznań
Dla klubu i kibiców Kolejarza to istotny krok naprzód w realizacji długo wyczekiwanego remontu stadionu przy ul. Wschodniej. Spotkanie zakończyło się w pozytywnej atmosferze, a przedstawiciele klubu podziękowali Prezydentowi za zaangażowanie i wsparcie w działaniach na rzecz przyszłości żużla w Opolu.
– W trakcie spotkania Pan Franas poinformował nas o kończących się procedurach dotyczących działek, które w ramach zamiany przejdą na własność Miasta Opole. Prognozowany termin dopełnienia formalności to styczeń 2026 r. Tym samym nie będzie już formalnych przeszkód, aby przystąpić do kolejnych prac związanych z remontem stadionu żużlowego przy ul. Wschodniej. Pan Prezydent wielokrotnie podkreślił, że inwestycja ta jest dla niego priorytetowa, a środki na realizacje tego celu są już zaplanowane. Bardzo dziękujemy Panu Prezydentowi za zaangażowanie oraz miłe i bardzo ważne spotkanie – czytamy w komunikacie klubu.
Udostępnij w social mediach: