Choć do rozpoczęcia sezonu pozostało jeszcze trochę czasu to żużlowa centrala nie próżnuje i podała daty oraz godziny rozpoczęcia meczów w 1 oraz 2 kolejce Metalkas 2. Ekstraligi. Już na samym początku czekają nas ciekawe spotkania!

Przypomnijmy, że przed tym sezonem doszło do istnego „rebrandingu” na zapleczu PGE Ekstraligi. Ma to na celu dążenie do Jeszcze większej profesjonalizacji ligi. Elementem tej zmiany ma być podleganie bezpośrednio pod zarząd najlepszej żużlowej ligi świata co może przynieść wymierne korzyści klubom i zawodnikom startującym na tym poziomie rozgrywek.

Ten sezon jest określany jako jeden z najciekawszych, o ile nie najciekawszy w historii 1 ligowych zmagań. Dawno nie było takiej sytuacji, aby nie można było bezpośrednio wskazać faworyta do awansu. Obecnie o tę rolę walczyć będą 4 jak nie 5 zespołów, największe szanse na awans przypisuje się jednak Polonii Bydgoszcz i spadkowiczowi – Cellfast Wilkom Krosno. Żużel należy jednak do bardzo nieprzewidywalnych sportów więc nie można niczego wziąć za pewnik.

Pewne jest jednak to, że wspomniane wyżej drużyny będą miały trudne rozpoczęcie sezonu. Krośnianie bowiem udadzą się do Gdańska na mecz z Energą, natomiast bydgoszczanie podejmą u siebie Arged Malesę Ostrów. Poniżej prezentujemy pełne zestawienie na dwie inauguracyjne kolejki ligowe Metalkas 2. Ekstraligi:

Rozkład meczów 1. kolejki Metalkas 2. Ekstraligi:

13 kwietnia, godz. 16:30: PSŻ Poznań – Innpro ROW Rybnik (Canal+ Sport 5)
13 kwietnia, godz. 19:00: Texom Stal Rzeszów – H.Skrzydlewska Orzeł Łódź (Canal+ Sport 5)
14 kwietnia, godz. 14:00: Energa Wybrzeże Gdańsk – Cellfast Wilki Krosno (Canal+ Online)
14 kwietnia, godz. 14:00: Abramczyk Polonia Bydgoszcz – Arged Malesa Ostrów (Canal+ Sport 5)

Rozkład meczów 2. kolejki Metalkas 2. Ekstraligi:

20 kwietnia, godz. 16:30: H.Skrzydlewska Orzeł Łódź – PSŻ Poznań (Canal+ Sport 5)
20 kwietnia, godz. 19:00: Innpro ROW Rybnik – Texom Stal Rzeszów (Canal+ Sport 5)
21 kwietnia, godz. 14:00: Arged Malesa Ostrów – Energa Wybrzeże Gdańsk (Canal+ Online)
21 kwietnia, godz. 14:00: Cellfast Wilki Krosno – Abramczyk Polonia Bydgoszcz (Canal+ Sport 5)

Inauguracyjne spotkanie ligi odbędzie się w Poznaniu, gdzie ekipa PSŻ podejmie Innpro ROW Rybnik. Początek spotkania o 16:30. Kto jeszcze nie może się doczekać?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.