Takiego ruchu nie spodziewał się raczej nikt, głównie ze względu, że PSŻ Poznań od początku sezonu miał już podpisaną umowę z innym sponsorem tytularnym. Ta umowa przestaje jednak obowiązywać 30 maja, w miejsce ebebe przychodzi większy, bogatszy inwestor.

W ramach POZnan Speedway Business Club odbyło się spotkanie ze sponsorami. Podczas niego działacze i zarząd PSŻ-u ogłosili, że nowym sponsorem tytularnym drużyny będzie firma InvestHousePlus. Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie – ” to firma oferująca kompleksowe roboty budowlane jako generalny wykonawca oraz prowadzi własne inwestycje deweloperskie.” Taki ruch był możliwy, gdyż obecna firma przekazała prawa do miana partnera tytularnego, co skrzętnie wykorzystali działacze i nowy inwestor.

Jak można przeczytać w oficjalnym komunikacie klubu, w dużej mierze ten ruch opierał się na aspekcie finansowym- „Warto zaznaczyć, iż podpisane dzisiaj porozumienie jest unikatowe w polskim sporcie. Czymś niespotykanym jest bowiem oddolna decyzja dotychczasowego sponsora tytularnego o przekazaniu praw do nazwy drużyny podmiotowi, który jest w stanie zaoferować wyższe wsparcie”. Z pewnością więc poznaniacy nie będą musieli obawiać się w obecnym sezonie o finanse.

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.