Na stadionie Golęcin w Poznaniu odbędzie się duża międzynarodowa impreza żużlowa – Enea European Team Speedway Championship.

Zawody już 15 maja. Będzie to premierowa edycja, wezmą w niej udział cztery narodowe reprezentacje – Wielka Brytania, Dania, Szwecja i Polska. Każdy zespół z kolei będzie się składał z czterech zawodników, a składy poznamy na początku maja. Przewiduje się 20 wyścigów. Wszystkie zespoły potwierdziły udział w najsilniejszych składach. Możemy więc być pewni, że na poznańskim torze zobaczymy czołowych żużlowców na świecie. Zwycięski zespół otrzyma okazały puchar, a pula nagród dla wszystkich uczestników wyniesie 70 tysięcy euro. 

Warto podkreślić, że tym razem zawody będą miały charakter pilotażowy, a za rok przy kolejnej edycji dodane będą eliminacje. 

To powrót do prawdziwej rywalizacji drużynowej na żużlu, tak lubianej przez kibiców. W europejskim wydaniu takiego turnieju jeszcze nie było.

– Od dawna myśleliśmy o tej imprezie i sądzę, że jej formuła wpisuje się w oczekiwania fanów żużla. Możemy wrócić do klasycznej rywalizacji drużynowej, po raz pierwszy o europejski tytuł. Składy będą pięcioosobowe, jestem pewien, że wszyscy pojadą w najsilniejszych zestawieniach personalnych i czeka nas wspaniała impreza, która będzie się odbywała niezależnie od Drużynowego Pucharu Świata – skomentował Piotr Szymański, przewodniczący Komisji Wyścigów Torowych FIM Europe oraz szef Głównej Komisji Sportu Żużlowego.

– Cieszę się, że możemy mieć w Poznaniu zawody o tak dużej randze. Wielokrotnie zdobywaliśmy złote medale Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów i zawsze mówiliśmy, że fajnie byłoby się doczekać rywalizacji seniorskiej o złoto Starego Kontynentu. Świetnie się stało, że dojdzie to wreszcie do skutku. Formuła rywalizacji jest bardzo prosta, a zarazem bardzo sprawiedliwa. Już dziś zapraszam 15 maja na Stadion Golęcin. To jest impreza mistrzowska i obiecuję, że postaramy się ten tytuł zdobyć – powiedział z kolei menedżer reprezentacji Polski, Rafał Dobrucki.

Konferencja prasowa – zobacz materiał:

Start sprzedaży biletów na te zawody nastąpi za kilka dni. Szczegóły zostaną podane w osobnym komunikacie. Ceny będą zaczynać się od 40 zł. Bezpośrednią transmisję z zawodów przeprowadzi kanał TVP Sport.

Sponsorem tytularnym majowych zawodów na stadionie Golęcin będzie Grupa Enea – wicelider polskiego rynku elektroenergetycznego w zakresie produkcji energii elektrycznej. Zarządza pełnym łańcuchem wartości na rynku energii elektrycznej: od paliwa, poprzez produkcję, dystrybucję, sprzedaż i obsługę klienta.

Na zawody zapraszają Ministerstwo Sportu i Turystyki, FIM Europe, Polski Związek Motorowy, Grupa Enea, Miasto Poznań i Speedwayevents.pl. Honorowym patronem imprezy jest europoseł Ryszard Czarnecki.

Źródło: materiały prasowe

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.