Takiej informacji w czwartkowe popołudnie nad morzem nie spodziewał się chyba nikt! Na swoich klubowych mediach Wybrzeże Gdańsk poinformowało o podpisaniu bardzo ważnej umowy sponsorskiej, nowym sponsorem tytularnym zespołu została Energa.

W deszczowe, chłodne czwartkowe popołudnie nikt raczej nie spodziewał się, że w Gdańsku wybuchnie bomba z rodzaju tych atomowych. Ten ruch w perspektywie kilku lat może zmienić obraz klubu znad morza, który ma teraz potężne wsparcie finansowe. Jak dowiadujemy się z oficjalnego komunikatu klubu plany na nadchodzące lata są bardzo ambitne:

Drużyna ma długoletnią tradycję, a na meczach żużlowych wychowały się już pokolenia gdańszczan. Dziś zawodnicy startują w 1. Lidze Żużlowej i stoją przed szansą wykonania kolejnego kroku, jakim jest awans Ekstraligi. O to będą walczyć w najbliższym sezonie. Za cel strategiczny w perspektywie 3-letniej klub stawia sobie walkę o medale Drużynowych Mistrzostw Polski.

Oznacza to więc, że plany klubu na najbliższy sezon, przynajmniej oczami kibiców, zmieniają się diametralnie. Teraz drużyna z potężnym wsparciem ma bić się o awans do elity. Problemem może być jednak stadion przy ulicy Zawodników 1, który nie spełnia wymagań PGE Ekstraligi. Nie wiemy jednak jakie plany wobec ewentualnej modernizacji stadionu ma klub i jego nowy sponsor, na takie informacje będziemy musieli poczekać. Nie wiemy też czy współpraca będzie kontynuowana, na razie mowa o rocznej współpracy.

Z pewnością jednak oznacza to zmianę sił na zapleczu PGE Ekstraligi. Co prawda Wybrzeże nie wygląda obecnie na faworyta rozgrywek, jednak ta sytuacja szybko może się zmienić. Na rynku pozostało bowiem wielu zawodników, którzy mogą wzmocnić zespół,  tym razem, w przeciwieństwie do lat poprzednich, finanse nie powinny stać na przeszkodzie. Czy szykuje się nam powrót do elity w wykonaniu gdańszczan?

 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.