Anders Thomsen zwyciężył w sobotnim Grand Prix Polski w Gorzowie Wielkopolskim, drugi był Martin Vaculik, a podium zamknął Bartosz Zmarzlik. Tuż za nim uplasował się Patryk Dudek.

Przed sobotnimi zawodami w Gorzowie padał deszcz, który jak potem się okazało mocno namieszał. Niestety źle wpłynął na Polaków, bo w pierwszej serii tylko Paweł Przedpełski zdołał zdobyć chociaż dwa punkty. Później natomiast świetnie jeździli Bartosz Zmarzlik i Patryk Dudek, ale to i tak nie pomogło wygrać rundy zasadniczej, bo najlepszy był Martin Vaculik – 13 punktów. W półfinale mieliśmy więc dwóch biało-czerwonych.

W pierwszym kapitalnie zaprezentował się Dudek, który odjechał rywalom i awansował do finału. Udało się to również Słowakowi Vaculikowi. W drugim najlepsi okazali się Andres Thomsen i Bartosz Zmarzlik. W finale dosyć nieoczekiwanie najlepszy był Duńczyk, który w pierwszym łuku wyprzedził Vaculika i Zmarzlika. Polak mimo, że tym razem nie zwyciężył, to utrzymał pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej i ma już 18 oczek przewagi nad Leonem Madsenem.

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.