Anders Thomsen został nowym Indywidualnym Mistrzem Danii po zwycięstwie w finale który odbywał się w Grindsted. W biegu finałowym pokonał on Michaela Jepsena Jensena, Mikkela Michelsena oraz Rasmusa Jensena który został wykluczony za spowodowanie upadku zawodnika Włókniarza Częstochowa.

Indywidualne Mistrzostwa Danii to coroczna impreza, która nieprzerwanie odbywa się od roku 1947 (pierwsza edycja miała miejsce w 1931). Najwięcej tytułów mistrzowskich ma na swoim koncie Ole Olsen (12) a medali łącznie Hans Nielsen (15). Rok temu w Slangerup tytuł mistrzowski zdobył Mikkel Michelsen, który w finale pokonał Madsa Hansena oraz Patricka Hansena. Tegoroczny finał z kolei odbył się w Grindsted.

Nie wziął w nim udział Leon Madsen, który zrezygnował z udziału w nim. Na trybunach zawody śledziła duża ilość kibiców spragnionych speedwaya na najwyższym poziomie. Początek zawodów był bardzo spokojny a o kolejności na mecie zazwyczaj decydował start i pierwszy łuk. Z czasem jednak na torze działo się już zdecydowanie więcej a kibice mogli oglądać kilka naprawdę ciekawych i zaciętych pojedynków

|SpeedwayLigaen. Holsted Tigers wygrywają z Region Varde Elitesport

Zawody w Grindsted obfitowały jednak także w wiele nieoczekiwanych sytuacji i wydarzeń. Do takich niewątpliwie można zaliczyć między innymi dłuższe kosmetyki toru, problemy z taśmą startową (bieg dziewiętnasty na przykład od momentu był powtarzany z tego powodu kilkukrotnie i zakończył się po ponad dwudziestu minutach od zapalenia zielonego światła)Po piętnastym biegu z zawodów wycofał się natomiast Benjamin Basso.

Całe zawody trwały ponad trzy i pół godziny a ich ostatecznym zwycięzcą został Anders Thomsen, który w finale pokonał Michaela Jepsena Jensena, Mikkela Michelsena oraz Rasmusa Jensena który został wykluczony za spowodowanie upadku zawodnika Włókniarza Częstochowa.