Stało się! Po prawie 10 latach, kluby 2. Ligi Żużlowej ponownie będą mogły skorzystać z usług zagranicznego juniora! Oznacza to, że docelowy poziom najniższej klasy rozgrywkowej w Polsce pójdzie wyraźnie w górę.

O możliwych zmianach w regulaminach polskich lig żużlowych mówiło się w ostatnim czasie bardzo dużo. Ostatecznie jednak, zdecydowanie najważniejsze rotacje miały miejsce w najniższej klasie rozgrywkowej. To właśnie tam włodarze zdecydowali się usunąć kilka przepisów, które w ostatnich latach mocno utrudniały rywalizację o awans do eWinner 1. Ligi.

Co najważniejsze, po prawie 10 latach zdecydowano się na powrót do możliwości wykorzystania zagranicznego juniora. Oznacza to, że zawodnicy pokroju Toma Brennana czy Stevena Goret będą mogli startować z numerami 6-7 i 14-15. Dodatkowo, ze względu na niedobór polskich młodzieżowców, drugoligowe kluby będą miały możliwość wykorzystywania juniorów klubów PGE Ekstraligi i eWinner 1. Ligi, którzy na co dzień będą mogli startować w Ekstralidze U24, na zasadzie gościa. 

To jednak nie koniec udogodnień dla drugoligowych klubów. W sezonie 2022, w najniższej klasie rozgrywkowej nie będzie obowiązywać też przepis o zawodniku do lat 24. Oznacza to, że pełna piątka seniorów będzie mogła być w dowolnym wieku, co pozwala też wykorzystać solidnych zawodników zagranicznych, przy jednoczesnym utrzymaniu dwóch miejsc dla zawodników krajowych.

POLECANE
 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.