Duży niepokój w Tarnowie.

Poseł na sejm, były żużlowiec – Robert Wardzała kilka dni temu przekazał niepokojące informacje. Grupa Azoty znalazła się w fatalnej kondycji finansowej. A ta spółka to sponsor m.in. Unii Tarnów. 

– Wczoraj otrzymałem informację od prezesa zarządu ŻSSA o groźbie wycofania drużyny z rozgrywek Krajowej Ligi Żużlowej. Dzisiaj rozmawiałem z przewodniczącym sejmowej Komisji Aktywów Państwowych o sytuacji finansowej Grupy Azoty. Potwierdziły się przypuszczenia, że po 8 latach rządów PiS i traktowania firmy jak politycznego folwarku, jej kondycja jest fatalna – napisał Wardzała w mediach społecznościowych.


Gdy w Tarnowie wielu kibiców spodziewało się, że zespół będzie walczyć o zwycięstwo w Krajowej Lidze Żużlowej, to istnieje duże niebezpieczeństwo, iż Unia w ogóle nie przystąpi do rywalizacji. Eksperci wątpią, że miasto pomoże klubowi, bo mało dokładało pieniędzy w ostatnich latach.

Tym samym nadal nie jest pewny ostateczny kształt Krajowej Ligi Żużlowej w 2024 roku. A do startu sezonu pozostał miesiąc. 

Źródło: po-bandzie.com.pl

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.