Słoweniec był jednym z najgłośniejszych nazwisk, które pozostało dostępne na rynku transferowym w Polsce. Teraz jego przynależność jest już jasna, choć może zaskoczyć fanów i ekspertów. Matej Zagar ostatecznie sezon 2023 spędzi w ROW-ie Rybnik!

Pomimo, że poprzedni sezon nie należał do najlepszych w wykonaniu charakternego Zagara, to wciąż dla większości drużyn stanowiłby wartość dodaną. Szczególnie na zapleczu PGE Ekstraligi, jednak sam zawodnik udzielił wywiadu w którym pobyt w 1 Polskiej Lidze Żużlowej określił „najgorszą możliwą decyzją dla kariery”. Dlatego jego angaż w rybnickim ROW-ie to dla całego środowiska żużlowego spore zaskoczenie. Szczególnie, że Słoweniec znany jest z trudnego charakteru, podobnie do Krzysztofa Mrozka – szefa klubu.

Wybór kierunku może więc dziwić, szczególnie patrząc z perspektywy zawodnika i jego nie tak dawnych słów. Nie zmienia to jednak faktu, że ROW Rybnik pozyskał, przynajmniej na papierze, solidnego zawodnika. Jest to jednak spora niewiadoma, czy Zagar nie zaliczy drugiego słabego sezonu, a patrząc na niewątpliwy duży koszt transferu może okazać się to ogromnym niewypałem. Słoweniec ma coś jednak do udowodnienia, gdyż jego ambicje wciąż sięgają PGE Ekstraligi, być może dobry sezon na zapleczu da mu upragniony kontrakt?

 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.