W niedzielne popołudnie dokończenie 13. kolejki PGE Ekstraligi. Hitowo zapowiada się spotkanie w Lublinie gdzie mistrz Polski podejmie brązowych medalistów z ubiegłego sezonu. Ciekawie powinno być też w Grudziądzu. GKM ciągle walczy o długo wyczekiwane play-offy, a Stal o trzecie miejsce w tabeli.

ZOOLESZCZ GKM GRUDZIĄDZ – EBUT.PL STAL GORZÓW

Jeżeli Zooleszcz GKM Grudziądz chce zachować szanse na fazę play-off to niedzielne spotkanie musi wygrać i to najlepiej różnicą większą niż 12 punktów. Zadanie trudne, ale nie niewykonalne. Grudziądzanie potrafili już w tym sezonie rozbić u siebie mistrza Polski Platinum Motor Lublin. Kibice gołębi nie powinni obawiać się o formę Maxa Fricka i Wadima Tarasienki, ale pozostali seniorzy są w tym sezonie nieco chimeryczni.

Stal Gorzów play-offy ma już zapewnione, a wiele wskazuje na to, że wygrywając w niedzielę przy Hallera, na koniec rundy zasadniczej wskoczy na trzecie miejsce w ligowej tabeli. Wyniki z poprzednich sezonów pokazują, że na torze w Grudziądzu świetnie czują się liderzy Stali. Szymon Woźniak, Martin Vaculik i Anders Thomsen zazwyczaj kończyli zawody z dwucyfrowym dorobkiem.

Pierwsze spotkanie – 51:39 dla Gorzowa. Początek meczu o 16:30.

Składy:

Zooleszcz GKM Grudziądz
9. Max Fricke
10. Gleb Chugunov
11. Vadim Tarasenko
12. Frederik Jakobsen
13. Nicki Pedersen
14. Kacper Łobodziński
15. Kacper Pludra

ebut.pl Stal Gorzów
1. Szymon Woźniak
2. Wiktor Jasiński
3. Martin Vaculik
4. Oskar Fajfer
5. Anders Thomsen
6. Oskar Paluch
7. Jakub Stojanowski

PLATINUM MOTOR LUBLIN – TAURON WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA

Motor Lublin po powrocie Dominika Kubery wygląda na drużynę kompletną. Patrząc na wyniki, po kontuzji kręgosłupa u Domina nie ma już śladu. Bartosz Zmarzlik, Fredrik Lindgren i Jack Holder zajmują kolejno pierwsze, drugie i trzecie miejsce w klasyfikacji GP, a Mateusz Cierniak lideruje w SGP2. Dodatkowo mając na uwadze jakim atutem gospodarzy jest tor przy Alejach Zygmuntowskich, wydaje się że powinni spokojnie rozstrzygnąć spotkanie na swoją korzyść.

W ekipie przyjezdnych kluczowe role powinni odegrać Mikkel Michelsen, który w Lublinie spędził ostatnie cztery lata i trzeci obecnie zawodnik ligi, Leon Madsen. Oczy kibiców będą również zwrócone na Maksyma Drabika, który właśnie w Motorze spędził zeszły sezon i mimo, że w drużynie chyba nie czuł się najlepiej to na lubelskim owalu jeździć potrafi. Po pechowym początku sezonu w bardzo dobrej formie jest też Kacper Woryna.

Pierwsze spotkanie – 41:49 dla Lublina. Początek meczu o 19:15.

Składy:

Platinum Motor Lublin
9. Jarosław Hampel
10. Dominik Kubera
11. Jack Holder
12. Fredrik Lindgren
13. Bartosz Zmarzlik
14. Mateusz Cierniak
15. Kacper Grzelak

Tauron Włókniarz Częstochowa 
1. Mikkel Michelsen
2. Jakub Miśkowiak
3. Kacper Woryna
4. Maksym Drabik
5. Leon Madsen
6. Franciszek Karczewski
7. Kacper Halkiewicz

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.