W niedzielę Sparta wygrała w Gorzowie Wielkopolskim 47:43, a w piątek Motor rozbił w Lesznie osłabioną Unię 52:38. Mecz w Krośnie został przełożony na 23 czerwca.

EBUT.PL STAL GORZÓW WLKP. – BETARD SPARTA WROCŁAW 43:47

Po pierwszych biegach niedzielnego meczu ebut.pl Stali Gorzów Wlkp. z Betard Spartą Wrocław pachniało przerwaniem znakomitej passy lidera PGE Ekstraligi. W drugiej fazie zawodów goście znaleźli jednak sposób na wygrywanie biegów na gorzowskim torze i ostatecznie sięgnęli po dziewiąte zwycięstwo w dziewiątym meczu sezonu. Do triumfu Spartę poprowadzili Maciej Janowski, Artiom Łaguta, Daniel Bewley i młodzieżowiec Bartłomiej Kowalski.

To właśnie punktów Fajfera oraz Wiktora Jasińskiego zabrakło gorzowianom, którzy jeszcze po szóstym biegu za sprawą świetnie dysponowanych liderów, czyli Martina Vaculika, Andersa Thomsena i Szymona Woźniaka, znajdowali się na prowadzeniu. W końcówce Spartanie, którzy mieli więcej armat, przechylili jednak szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W zespole gości imponował przede wszystkim kapitan drużyny Maciej Janowski. Wrocławianie po dziewięciu kolejkach mogą nadal szczycić się kompletem zwycięstw i utrzymują przewagę nad drugim Platinum Motorem Lublin.

FOGO UNIA LESZNO – PLATINUM MOTOR LUBLIN 38:52

Mistrzowie Polski z Lublina w piątek bez żadnych problemów rozprawili się w Lesznie z przetrzebioną kontuzjami Fogo Unią. W zespole gospodarzy znów liderami byli Bartosz Smektała oraz Jaimon Lidsey. W sumie zdobyli oni aż 27 z 38 punktów wywalczonych przez Unię. Teraz leszczynianie muszą liczyć na to, że do 7 lipca i arcyważnego starcia z Zooleszcz GKM Grudziądz do zdrowia i składu powrócą Janusz Kołodziej oraz Grzegorz Zengota. Ewentualna porażka sprawiłaby, że Unia do ostatniej kolejki będzie drżeć o utrzymanie.

Pozostałe wyniki 10. kolejki PGE Ekstraligi: 

Zooleszcz GKM Grudziądz – For Nature Solutions KS Apator Toruń 50:40

Wilki Krosno – Włókniarz Częstochowa przełożony z powodu opadów deszczu

 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.