Od nowego sezonu startuje nowy twór U24 Ekstraliga. W ostatnim czasie poznaliśmy pierwsze szczegóły związane z tymi rozgrywkami. Jednym z założeń ma być ograniczenie liczby startów poprzez określoną średnią biegową. Ale ta nie jest jeszcze sprecyzowana.

18 sierpnia Speedway Ekstraliga poinformowała, że od sezonu 2022 kluby z PGE Ekstraligi będą musiały obowiązkowo zgłosić do odrębnych rozgrywek drużynę rezerw. Przypomnijmy najważniejsze założenia U24 Ekstraligi:

Mecze drugich zespołów rozgrywane będą na torach ekstraligowych, obowiązywał będzie na nich osobny regulamin rozgrywek oraz co najważniejsze – limit wieku dla zawodników uczestniczących, który wyniesie 24 lata. W rozgrywkach U24 Ekstraliga nie będą mogli startować tzw. goście. W kadrze klubu w trakcie sezonu będzie musiało znajdować się minimum 8 zawodników do 24 roku życia, w tym minimum 4 krajowych zawodników młodzieżowych.

Do drugiej drużyny będą mogli być zgłaszani i będą mogli brać udział w meczach także zawodnicy, którzy ukończyli 15. rok życia. Aby zadbać o szkoleniowy aspekt rywalizacji i odpowiednią politykę startową dla zawodników prezentujących niższy poziom sportowy, wprowadzone będą ograniczenia. W U24 Ekstralidze nie będą mogli jeździć zawodnicy, którzy w poprzednim sezonie rozgrywkowym uzyskali w rozgrywkach PGE Ekstraligi średnią biegopunktową 1,500 lub wyższą.

Niewykluczone, że ostatni z opisywanych punktów ulegnie zmianie. Wkrótce mamy poznać pełen regulamin U24 Ekstraligi, a jak udało nam się dowiedzieć, wiele wskazuje na to, że średnia biegowa zawodników uprawnionych do startów w tych rozgrywkach zostanie zmniejszona. Nowy pułap miałby wynosić 1,400.

Jeśli tak się stanie, to szansę na dodatkowe starty w lidze rezerw straci m.in. Bartosz Smektała, którego średnia w tej chwili wynosi 1,493. 

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.