CANAL+ wygrał konkurs ofert na nabycie praw telewizyjnych do PGE Ekstraligi na lata 2026 – 2028 i METALKAS 2. Ekstraligi na lata 2025 – 2027. Z kolei Amerykanin Luke Becker, reprezentujący H. SKRZYDLEWSKA ORŁA Łódź wystartuje z dziką kartą w tegorocznej odsłonie prestiżowego turnieju. ŁÓDŹ KREUJE IMME im. Zenona Plecha zaplanowane jest na 5 kwietnia (godz. 19:00).

W ramach zawartej umowy nadawca będzie miał prawo do transmisji wszystkich spotkań lig żużlowych oraz publikacji materiałów, takich jak internetowy magazyn skrótów, programy z zapowiedziami i podsumowaniami spotkań, relacje zza kulis meczów, a także z Gali PGE Ekstraligi. CANAL+ zapewni najwyższy możliwy standard technologiczny produkcji wszystkich spotkań, korzystając z najnowocześniejszego sprzętu.

– Cieszymy się, że będziemy kontynuować naszą współpracę i pozostaniemy dla kibiców „domem żużla” na kolejne lata. Jestem przekonana, że nasza dalsza współpraca przyniesie wiele korzyści dla całego środowiska żużlowego i pozwoli dalej budować silną pozycję tej dyscypliny w Polsce. Tak jak do tej pory będziemy dostarczać kibicom wielu sportowych emocji – nie tylko dzięki transmisjom spotkań, ale również pracy całej redakcji CANAL+, która będzie dbała o dostarczanie unikalnych programów o tematyce żużlowej, w tym dokumentów sportowych – skomentowała Edyta Sadowska, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalna CANAL+ Polska.

Przypomnijmy, że w latach 2024 i 2025 mecze najlepszej żużlowej ligi świata będzie można oglądać na sportowych antenach CANAL+, w serwisie CANAL+ online i ELEVEN SPORTS – który jest sublicencjobiorcą praw telewizyjnych. W każdej rundzie rozgrywek PGE Ekstraligi dwa piątkowe mecze będą transmitowane przez ELEVEN SPORTS, a dwa niedzielne przez CANAL+ oraz CANAL+ online. Natomiast mecze METALKAS 2. Ekstraligi w sezonie 2024 będą odbywać się w soboty oraz niedziele.

– Jesteśmy zaszczyceni, że możemy kontynuować współpracę z CANAL+. Jest to wydarzenie bez precedensu w polskim sporcie żużlowym. Zaczynaliśmy od dwóch meczów transmitowanych w telewizji, a teraz szykujemy się na prawa obejmujące łącznie pakiet 140 spotkań w jednym sezonie dla dwóch klas rozgrywkowych. Obecnie transmisje meczów PGE Ekstraligi i METALKAS 2. Ekstraligi można wygodnie i komfortowo oglądać nie tylko w telewizji linearnej, ale także na urządzeniach mobilnych za pośrednictwem serwisu CANAL+ online i jest to jakościowy przeskok – podkreślił Wojciech Stępniewski, Prezes Zarządu Ekstraligi Żużlowej.

Start nowego sezonu PGE Ekstraligi zaplanowano na 12 kwietnia. Dzień później wystartuje METALKAS 2. Ekstraliga. Mecze żużlowe, kibice będą mogli śledzić na sportowych antenach CANAL+ i w serwisie streamingowym CANAL+ online.

Źródło: Materiały prasowe

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.