Na inaugurację 8. kolejki PGE Ekstraligi żużlowcy Orlen Oil Motoru Lublin pokonali na własnym torze ZOOleszcz GKM Grudziądz 40:20. Spotkanie zostało przerwane po 10. biegu z powodu intensywnych opadów deszczu.

Gospodarze dosyć szybko pozbawili złudzeń przyjezdnych z Grudziądza. Co prawda goście mieli w tym meczu swój moment, gdy za sprawą świetnej jazdy Kevina Małkiewicza i Kacpra Łobodzińskiego zanotowali podwójne zwycięstwo w biegu nr 2. Cóż jednak z tego, gdy Motor takich wygranych wyścigów miał na koncie aż sześć!

Największym zaskoczeniem piątkowego meczu była czwarta pozycja Bartosza Zmarzlika w biegu nr 6. Naszego aktualnego mistrza świata wyprzedzili Michael Jepsen Jensen, Wiktor Przyjemski oraz Max Fricke. Tym samym przerwali passę 69 kolejnych wyścigów Zmarzlika w PGE Ekstralidze na punktowanym miejscu.

Mecz został przedwcześnie zakończony po biegu nr 10. Powodem tego były intensywne opady deszczu. Końcowy wynik tego spotkania to 40:20 dla Orlen Oil Motoru Lublin.