Ekipa Slangerup Speedway zwyciężyła w czwórmeczu finałowym duńskiej SpeedwayLigaen i sięgnęła po tytuł Drużynowych Mistrzów Danii. Żółto – czarni na podium wyprzedzili Holsted Tigers oraz sensacyjnie Sønderjylland Elite Speedway. Bez medalu została ekipa Team Fjelsted. Dla ekipy ze Slangerup to piąte złoto w histroii klubu, oraz pierwsze od 2011 roku.

Rozgrywki w duńskiej SpeedwayLigaen odbywają się w nieco innej formie niż w Polsce. Runda play-off ma formę czwórmeczu. Dwie najlepsze ekipy awansują bezpośrednio do finału, natomiast w półfinale mierzą się ze sobą ekipy z miejsce trzy – sześć. Awans bezpośrednio do finału wywalczyły ekipy Holsted Tigers (którzy byli gospodarzami finału) oraz Team Fjelsted Speedway. Z półfinałów awans wywalczyły z kolei ekipy Slangerup Speedway oraz Sønderjylland Elite Speedway. Każda ekipa otrzymała także określony kolor kasku:

Holsted Tigers 🔴 Team Fjelsted Speedway 🔵 Slangerup Speedway ⚪ Sønderjylland Elite Speedway 🟡

Głównymi faworytami do tytułu były ekipy Holsted Tigers oraz Team Fjelsted Speedway które fazę zasadniczą zakończyły na pierwszych dwóch miejscach w tabeli z dorobkiem 21 punktów. Trzeba jednak przyznać, że ekipy Slangerup Speedway oraz Sønderjylland Elite Speedway pokazały się z bardzo dobrej strony w półfinale i można było oczekiwać, że co najmniej postawią się rywalom.

|PGE Ekstraliga. Mecz we Wrocławiu ponownie przełożony

Szybko okazało się jednak, że dużo prawdy jest w określeniu, że gdzie kończy się logika zaczyna się żużel. Na torze w Holsted od początku fantastycznie radzili sobie bowiem zawodnicy Slangerup Speedway, którzy szybko wyszli na prowadzenie i systematycznie powiększali swoją przewagę. Za ich plecami z kolei walkę o drugie miejsce stoczyły ekipy miejscowego Holsted oraz Sønderjylland Elite Speedway.

Ekipa SES długo prowadziła w tej rywalizacji, ale w końcówce zawodów gospodarzem najpierw udało się odrobić straty a następnie wyprzedzić rywali. Gospodarze wyszarpali srebrny medal Drużynowych Mistrzów Danii wygrywając raptem… jednym punktem! Fatalnie radziła sobie na torze natomiast ekipa Team Fjelsted, która zdobyła raptem 25 punktów i była wyłącznie tłem dla rywali.

Tym samym nowym Drużynowym Mistrzem Danii została ekipa Slangerup Speedway, która po raz ostatni złoty medal zdobyła w 2011 roku. Wicemistrzostwo zdobył faworyt, Holsted Tigers. Na ogromne brawa zasłużyli natomiast reprezentanci Sønderjylland Elite Speedway. Ekipa SES w sezonie zasadniczym zdobyła raptem 8 punktów w dwunastych meczach i niewiele wskazywało, że odegra jakąkolwiek rolę w fazie play – off. Mimo to ekipa z Vojens pokazała pazur i zdobyła brązowy medal. kończąc tym samym czwarty sezon z rzędu na podium (mistrzostwo w 2022 oraz dwa wicemistrzostwa w sezonach 2021 o 2023).