Wtorkowy wieczór to czas pierwszych półfinałowych pojedynków w Bauhaus Ligan. Według bukmacherów faworytami w obu meczach są gospodarze. O ile Vastervik powinno bez problemów uporać się z Rospiggarną, to w drugim półfinale Lejonen w starciu z Dackarną, będą mieli znacznie trudniejsze zadanie.

Vastervik Speedway – Rospiggarna Hallstavik

Gospodarze bez problemu wygrali rundę zasadniczą Elitserien, a co za tym idzie, nie musieli rywalizować w ćwierćfinale. W półfinale pojadą bez kontuzjowanego Taia Woffindena, za którego stosowane będzie zastępstwo zawodnika, ale mimo wszystko nie powinni mieć problemów z odniesieniem zwycięstwa.

Rospiggarna do meczu w Vastervik przystąpi bez Wiktora Przyjemskiego, który odniósł kontuzję w finale IMPJ w Lublinie. W jego miejsce działacze z Hallstavik zakontraktowali Grzegorza Zengotę. Goście z pewnością będą starali się zmazać plamę z rundy zasadniczej. Wówczas polegli na Hejla Arena aż 66:24.

Początek spotkania o 19:00.

Składy:

Vastervik Speedway

9. Bartosz Smektała

10. Tai Woffinden ZZ

11. Fredrik Lindgren

12. Gleb Chugunov

13. Mads Hansen

14. Anton Karlsson

15. Jacob Thorrsell

Rospiggarna Hallstavik

1. Grzegorz Zengota

2. Kai Huckenbeck

3. Antonio Lindbaeck

4. Luke Becker

5. Kim Nilsson

6. Niels K. Iversen

7. Dimitri Berge

Lejonen Gislaved – Dackarna Malilla

Lejonen faworytem tego starcia na pewno są. Nie może być inaczej kiedy w swoich szeregach posiadasz Bartosza Zmarzlika, Dominika Kuberę, bardzo szybkiego ostatnio Jarosława Hampela i najlepszego ćwierćfinałowym rewanżu z Indianerną Olivera Berntzona. Zabraknie natomiast nadal borykającego się z kontuzją barku Mateusza Cierniaka.

Goście z Malilli nie stoją jednak na z góry przegranej pozycji. Nie przez przypadek zajęli w rundzie zasadniczej drugie miejsce w tabeli. Dackarna do Gislaved zawita w najmocniejszym składzie z Danielem Bewley’em i Maciejem Janowskim na czele. W poprzednim meczu na stadionie Lwów Dackarna wygrała 38:52.

Pierwszy wyścig o 19:00.

Składy:

Lejonen Gislaved

9. Jarosław Hampel

10. Dominik Kubera

11. Casper Henriksson

12. Bartosz Zmarzlik

13. Oliver Berntzon

14. Mathias Nielsen

15. Daniel Henderson

Dackarna Malilla

1. Brady Kurtz

2. Maciej Janowski

3. Rasmus Jensen

4. Daniel Bewley

5. Andrzej Lebiediew

6. Ludvig Lindgren

7. Filip Hjelmland

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.