Tradycyjnie już w marcu przychodzi zwykle czas na ligę angielską. Ten sezon zapowiada się niezwykle ekscytująco, ze względu na głośny powrót nazwisk m.in Emila Sajfutdinowa i Nickiego Pedersena. Ponadto w akcji zobaczymy młodych brytyjskich żużlowców, którzy w tym sezonie mogą namieszać w turniejach międzynarodowych. 

Sheffield Tigers – Belle Vue Aces, godz. 20:30

W czwartek mają odbyć się dwa mecze. Już na „dzień dobry” pojedynkować się będą finaliści z ubiegłorocznej kampanii. Po niezwykle zaciętym boju Sheffield Tigers przegrało walkę o tytuł z Belle Vue Aces (89:91). Do zespołu Asów powrócił przede wszystkim Daniel Bewley, czyli obecnie panujący indywidualny mistrz kraju seniorów i szósty zawodnik ostatniej edycji Grand Prix. Ponadto nastąpił powrót Jaimona Lidsey’a. Ta dwójka i Brady Kurtz powinni być głównymi lokomotywami drużyny, która w październiku po 29 latach oczekiwania powróciła na ligowy szczyt.

W kadrze Sheffield pozostało aż pięciu jeźdźców, którzy kończyli w barwach Tigers poprzedni sezon, w tym m.in. Jack Holder i Tobiasz Musielak. Dołączył za to Davida Bellego, który chciałby się przypomnieć kibicom z dobrej strony po tym, jak ostatnio brakowało go w Premiership.

Ipswich Witches – Peterborough Panthers, godz. 20:30

Niezwykle interesująco zapowiada się drugie starcie, tj. Ipswich podejmie Peterborough. Z pewnością nie można przejść obojętnie obok słynnych postaci, jakie wzmocniły obie strony. Mowa tu rzecz jasna o Emilu Sajfutdinowie (Witches) i Nickim Pedersenie (Panthers).

Oprócz Rosjanina w składzie z Ipswich znajduje się najlepszy zawodnik ligi – Jason Doyle czy Keynan Rew. Skład „Panter” składa się w większości z Duńczyków. Przedstawicielem młodego pokolenia jest 21-letni Benjamin Basso, ale już 45-letniego Pedersena wspierać będzie 42-letni Hans Andersen oraz 40-letni Niels Kristian Iversen.

 

 

 

 

 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.