Trzecia runda Grand Prix na żużlu w sezonie 2024 odbędzie się na torze w niemieckim Landshut. W pierwsze tegoroczne zwycięstwo celuje Bartosz Zmarzlik. 

Podczas inauguracyjnych zawodów w Chorwacji aktualny mistrz świata zajął czwartą pozycję, natomiast w ubiegłotygodniowym Grand Prix Polski na PGE Narodowym Zmarzlik był drugi. W Warszawie pokonał go Jason Doyle. Najniższy stopień podium zajął Brytyjczyk Robert Lambert.

W klasyfikacji generalnej Speedway Grand Prix prowadzi Jason Doyle. Australijczyk w dwóch dotychczasowych startach zgromadził 38 punktów. Drugą pozycję, z taką samą zdobyczą punktową zajmują Jack Holder oraz Bartosz Zmarzlik (obaj po 32 pkt). Dziewiąty w klasyfikacji jest Szymon Woźniak (16 pkt), dwunasty Dominik Kubera (11 pkt), a szesnasty Mateusz Cierniak (3 pkt).

Klasyfikacja Speedway Grand Prix. Źródło: FB FIM Speedway Grand Prix

Tor w Landshut nie jest zbyt dobrze znany czołowym żużlowcom na świecie. Zawody z cyklu Grand Prix zawitały tam jedynie w 1997 roku. Triumfował w nich wówczas Duńczyk Hans Nielsen przed swoim rodakiem Brianem Andersenem oraz Amerykaninem Gregiem Hancockiem. W ostatnich latach Grand Prix Niemiec na żużlu odbywało się w Teterow. W 2023 roku triumfował tam Bartosz Zmarzlik.

Kwalifikacje do Grand Prix Niemiec zaplanowano na godzinę 15:00. Zawody główne wystartują o godzinie 19:00.

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.