Żużlowym hitem weekendu są bez wątpienia zawody Grand Prix na Stadionie Narodowym. O pierwsze zwycięstwo w Warszawie oraz w całym tegorocznym cyklu powalczy obrońca tytułu, Bartosz Zmarzlik. 

Czterokrotny indywidualny mistrz świata jest głównym faworytem sobotniej rywalizacji. 29-letni żużlowiec z pewnością chce zrekompensować sobie nie do końca udany występ w chorwackim Gorican na inaugurację sezonu 2024. Zmarzlik ukończył finałowy wyścig na czwartej lokacie, przegrywając z Jackiem Holderem, Jasonem Doylem i Fredrikiem Lindgrenem. Dla Holdera była to pierwsza wygrana w zawodach z cyklu Grand Prix.

źródło: https://www.facebook.com/speedwaygp

Co ciekawe, dokładnie ta sama czwórka zawodników zajęła czołowe miejsca w ubiegłorocznych zawodach na PGE Narodowym. Wówczas triumfował Lindgren przed Holderem. Podium zamknął Zmarzlik, natomiast na czwartym miejscu uplasował się Doyle.

Grand Prix Polski w Warszawie – lista startowa:

1. Andrzej Lebiediew
2. Kai Huckenbeck
3. Jason Doyle
4. Martin Vaculik
5.Leon Madsen
6. Jan Kvech
7. Mikkel Michelsen
8. Robert Lambert
9. Tai Woffinden
10. Mateusz Cierniak
11. Jack Holder
12. Bartosz Zmarzlik
13. Daniel Bewley
14. Fredrik Lindgren
15. Dominik Kubera
16. Szymon Woźniak
R1. Bartłomiej Kowalski
R2. Damian Ratajczak

Zawody Grand Prix na Stadionie Narodowym w Warszawy rozpoczną się w sobotę 11 maja o godzinie 19:00. Zajrzyj do naszego artykułu, aby dowiedzieć się, gdzie możesz obejrzeć dzisiejszą rywalizację.

 

 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.