Zaczynamy sezon żużlowy!  Już w najbliższy weekend startuje rywalizacja ligowa na torach żużlowych w Polsce, eWinner 1. Liga żużlowa zainauguruje rodzime rozgrywki. W ramach pierwszej kolejki będziemy mogli zobaczyć dwa spotkania, zapraszamy na ich zapowiedź! 

Orzeł Łódź – ROW Rybnik 

Już w sobotę na łódzkiej Motoarenie zmierzą się drużyny, które w obecnej sytuacji są na dwóch odmiennych biegunach. Orzeł w pełnym składzie, z Luckiem Beckerem i Bradym Kurtzem w składzie może w tym sezonie sporo namieszać. Natomiast rybniczanie zmagają się z potężnymi problemami kadrowymi po wykluczeniu Łogaczowa oraz kontuzji podstawowych juniorów. Łodzianie, ze względu na trudności ROW-u, nie powinni mieć problemu z pokonaniem drużyny przyjezdnej, wszyscy spodziewają się raczej gładkiego zwycięstwa gospodarzy. Start spotkania o godzinie 16:30.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk – Wilki Krosno

W tym spotkaniu ciężko jest wskazać faworyta, z pewnością będzie to bardzo wyrównane spotkanie. Wilki wracają na teren, na którym wywalczyli sobie awans do finału zeszłorocznych rozgrywek, dodatkowo kadra została wzmocniona m.in. o Rafała Karczmarza i Krzysztofa Sadurskiego. Te transfery z pewnością powodują, że drużyna z Podkarpacia stała się jeszcze mocniejsza i ma chęć na powtórzenie zeszłorocznego wyniku. Gdańszczanie natomiast będą chcieli się zrewanżować za przegrany półfinał, jednak ich siła została mocno ograniczona po wykluczeniu Wiktora Kułakowa. Dodatkowo trzeba podkreślić problemy torowe w Gdańsku po Memoriale Henryka Żyto, wszystkie te aspekty nie przemawiają za gdańszczanami. Na rozstrzygnięcie trzeba jednak poczekać do soboty do godziny 16:30.

 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.