W końcu, po kilkumiesięcznej przerwie, kibice będą mogli cieszyć się rywalizacją w najlepszej żużlowej lidze świata. Rusza PGE Ekstraliga! Pierwsze mecze w terminarzu już zapowiadają bardzo ciekawe emocje, zapraszamy na zapowiedź inauguracyjnych spotkań w najwyższej klasie rozgrywkowej!

zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa – FOGO Unia Leszno

 Na początek ligowych zmagań udamy się do Częstochowy, jest to mecz dwóch drużyn, które chcą coś udowodnić. Włókniarz celuje w play-off po zakończeniu zeszłego sezonu na piątym miejscu, natomiast Unia Leszno chce wrócić na mistrzowską ścieżkę. Z pewnością będzie to zacięte spotkanie, obie drużyny stosunkowo nie ucierpiały po wprowadzeniu zakazu dla Rosjan i spokojnie mogą przygotowywać się do rozpoczęcia sezonu. Według ekspertów to spotkanie podlegać będzie pod dyktando gospodarzy, ich formacja juniorska prezentuje się zdecydowanie lepiej od FOGO Unii, co powinno zaważyć na końcowym wyniku. Początek spotkania w piątek o godzinie 18:00.

Moje Bermudy Stal Gorzów – Motor Lublin 

W drugim spotkaniu inaugurującym rozgrywki PGE Ekstraligi zmierzą się drużyny walczące w zeszłym sezonie o medale. Gorzowianie z fantastycznym Bartoszem Zmarzlikiem, Motor budujący konsekwentnie drużynę na Mistrzostwo Polski. Obie ekipy chcą zacząć sezon od zwycięstwa, zapowiada się więc bardzo wyrównane spotkanie, szczególnie, że Lublinianie wyjątkowo dobrze czują się na gorzowskim owalu. Na ich korzyść przemawia też fakt, że poza Mistrzem Świata z 2019 i 2020 roku w Moich Bermudach nie ma zawodnika wyróżniającego się, dodatkowo formacja juniorska Motoru prezentuje się o niebo lepiej. Powinniśmy spodziewać się wyrównanego meczu, jednak ostatecznie zwycięstwo przypaść powinno drużynie „Koziołków”. Początek spotkania w piątek o godzinie 20:30.

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.