We are back! Witamy w kolejnym odcinku British Speedway M’Lord. Kiedy wydawało się, że nasza seria zapadnie w dłuższy sen zimowy, brytyjskie kluby żużlowe zaskoczyły i ekspresowo zabrały się za budowę składów na nadchodzący wielkimi krokami sezon 2022. Jak dotąd na rynku najbardziej aktywne są ekipy z drugiego poziomu rozgrywkowego.

CO DALEJ Z KENT KINGS? „START W SGB CHAMPIONSHIP W 2022 ROKU NIE WCHODZI W GRĘ”

Zanim przejdziemy do podsumowania ostatnich transferów w SGB Championship, poświęćmy chwilę na omówienie sytuacji Kent Kings. W oświadczeniu opublikowanym 1 listopada jeden z najsłynniejszych promotorów Len Silver ogłosił przejście na emeryturę. Kilka godzin wcześniej ogłoszono już, że klub żużlowy przestanie istnieć w wyniku braku możliwości startów na Central Park Stadium. W wyniku braku pewności co dalej, zawodnicy dostali wolną rękę w poszukiwaniu nowych drużyn.

9 listopada klub wydał kolejne oświadczenie, w którym rzuca nieco więcej światła na sprawę. Z powodu niepewnej przyszłości, start „Królów” w SGB Championship nie wchodzi w grę. Klub poszukuje nowego promotora, jednak z powodu braku porozumienia z właścicielami obiektu, zadanie to jest mocno utrudnione. W oświadczeniu czytamy, że żużlowe emocje wcale nie muszą zniknąć z Central Park Stadium, jednak rozmowy ciągle się toczą. Kolejne wiadomości mają być sukcesywne przekazywane na łamach oficjalnej strony klubu. Działaczom „Królów” życzymy powodzenia!

BIRMINGHAM BRUMMIES ZNALAZŁY NOWEGO WŁAŚCICIELA?

16 listopada w klubie krykietowym w Birmingham dojdzie do spotkania kibiców z menadżerem zespołu Laurencem Rogersem i Nigelem Tolleyem. To właśnie ten drugi stoi na czele konsorcjum, którego celem jest uratowanie żużla na Perry Barr i zapewnienie przetrwania legendarnemu klubowi. Jak donosi oficjalna strona klubu, na otwartym spotkaniu zaprezentowana ma zostać obecna sytuacja i plany na przyszłość. Menadżer „Brummies” podkreślił już jednak, że sprzedaż klubu nie została jeszcze sfinalizowana i ciągle trwają prace nad zebraniem niezbędnych środków finansowych, które umożliwią przejęcie i spokojne funkcjonowanie jednego z najpopularniejszych zespołów. Wszystko wskazuje jednak na to, że żużel w Birmingham przetrwa!

KLUBY SGB CHAMPIONSHIP OGŁASZAJĄ PIERWSZE TRANSFERY, „GLADIATORZY” PRZEDSTAWILI LIDERÓW

Przechodzimy do tego, co w okresie zimowym lubimy najbardziej…TRANSFERÓW! Jak dotąd na rynku najśmielej poczynają sobie kluby z drugiej klasy rozgrywkowej, czyli SGB Championship.

Najbliższej skompletowania składu na nadchodzący rok są działacze Plymouth Gladiators, którzy ogłosili już nazwiska pięciu żużlowców. Do zaprezentowanych wcześniej Alfiego Bowtella i Henry’ego Atkinsa dołączyli Richard Lawson, Michael Palm Toft i Edward Kennett. Ta trójka ma pełnić rolę liderów zespołu i przynajmniej na początku sezonu to oni będą liderami par „Gladiatorów”. Apetyty w Plymouth są duże i klub będzie na pewno liczył na wyższe miejsce w ligowej tabeli niż w sezonie 2021 (dziesiąte dop.red.).

Aktywni na rynku pozostają działacze Newcastle Diamonds. Klub, który znalazł się na skraju upadku pod koniec minionego sezonu, ogłosił nazwisko czwartego żużlowca, który w przyszłym roku będzie startować z „Diamentem” na piersi. Umowę z klubem parafował Paul Starke. Zawodnik ten startował już gościnnie w Newcastle upon Tyne, a teraz zdecydował się na transfer z hrabstwa Kent do jedenastej drużyny minionego sezonu.

Pierwszego zawodnika zaprezentowano w Leicester. Został nim Connor Mountain. Brytyjczyk jest podopiecznym klubu z Beaumont Park, jednak w minionym sezonie zdobywał punkty dla Newcastle Diamonds. W obliczu sporych zmian kadrowych, które czekają klub, działacze Leicester Lions postanowili znaleźć miejsce w meczowej siódemce dla swojego żużlowca. Nowy-stary nabytek „Lwów” przyznał na łamach oficjalnej strony klubu, że jest zachwycony możliwością ponownych startów w Beaumont Park.

Nie próżnują również działacze Redcar Bears, którzy ogłosili nazwiska pierwszych dwóch żużlowców na przyszłoroczny sezon. Umowy z klubem przedłużyli Charles Wright i Jordan Jenkins. Co ważne, obaj stali się się na dodatek podopiecznymi zespołu z Middlesbrough, gdyż ich kontrakty został wykupione odpowiednio z Poole Pirates i Kent Kings.

Koniec sezonu to również czas pożegnań. Wielu zawodników ogłosiło już, że w nadchodzącym sezonie zmienia klub, lub rezygnuje ze startów w Wielkiej Brytanii. Najwięcej zawodników pożegnano już w Leicester, gdzie w sezonie 2022 nie będziemy już oglądać Hansa Andersena, Zaine’a Kennedy’ego i Ryana Douglasa. Działacze King’s Lynn Stars ogłosili z kolei, że z klubem żegna się Erik Riss. Niemiec ma startować w innym zespole.

Karuzela transferowa dopiero nabiera rozpędu, a najlepsze kluby w kraju ciągle czekają na ostateczne ustalenia dotyczące kształtu rozgrywek. Furorę wzbudziło ogłoszenie Jasona Doyle’a, który zapowiedział, że wraca do ligi brytyjskiej w sezonie 2022. Utytułowany Australijczyk będzie bez wątpienia łakomym kąskiem dla wielu działaczy ze SGB Premiership.

Aktualne kadry zespołów ze SGB Premiership znajdziecie TUTAJ, a ze SGB Championship TUTAJ.

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.