W minioną niedzielę (6 grudnia) powinniśmy byli poznać nowego mistrza świata w speedrowerze. Pandemia koronawirusa jednak storpedowała plany zawodników i już w czerwcu czempionat odwołano. Nowy termin – przyszły rok. Czy aktualny?

Konrad Cinkowski (Twój Portal Żużlowy): Za niespełna rok w Australii mają się odbyć przełożone z tego roku mistrzostwa świata. Jak ocenia Pan szansę na przeprowadzenie tych rozgrywek?
Mike Hack (Sekretarz Generalny ICSF): Mam nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli zorganizować zawody w Australii. Wiele osób powinno być do tego czasu zaszczepionych i czuję, że usunie to największą barierę dla osób podróżujących za jedenaście miesięcy.

– Co się stanie, jeśli pandemia ustanie, ale ograniczenia pozostaną? Australia zamierza utrzymać kwarantannę do końca 2021 roku.
– Oczywiście, decyzje rządu australijskiego mogą wykluczać organizowanie mistrzostw. Więcej będziemy wiedzieć za pięć, sześć miesięcy, w tym samym czasie, kiedy w tym roku podjęliśmy decyzję o przełożeniu mistrzostw.

– Jakie rozwiązanie planujecie, jeśli Australia jednak wypadnie z kalendarza? Organizacja zawodów w Wielkiej Brytanii lub Polsce, czy całkowite odwołanie mistrzostw?
– Są to opcje do rozważenia i uzgodnienia przez trzy główne federacje na styczniowym spotkaniu.

– A jeśli Australijczycy nie będą mogli przyjechać do Europy?
– Osobiście uważam, że nie powinniśmy organizować turnieju mistrzostw świata, jeśli Australijczycy nie są w stanie zorganizować ich u siebie, lub przyjechać do Europy w przyszłym roku. Ale to trzy główne federacje muszą uzgodnić, w jaki sposób to zrobimy. Warto zauważyć, że decyzje ICSF są podejmowane większością głosów delegatów trzech głównych federacji. Sekretarz Generalny ICSF opracowuje porządek obrad, przewodniczy obradom, uczestniczy w debatach i dostarcza informacji merytorycznych, ale nie ma prawa głosu, chyba że jest to głos decydujący w przypadku remisu.

– Kiedy możemy spodziewać się decyzji?
– Po spotkaniu Rady Światowej ICSF w styczniu. Skontaktuję się z członkami ICSF wkrótce po upływie niedzielnego terminu w celu omówienia punktów porządku obrad, przedstawienia porządku obrad, a także ustalimy dogodną dla obu stron datę i godzinę spotkania online w styczniu.

źródło: inf. własna

English version on the next page – CLICK.

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.