Wszystko wskazuje na to, że finał Mistrzostw Polski Par Klubowych będzie jedną z imprez, które poprzedzą oficjalną ligową inaugurację. Plan zakłada, aby turniej odbył się pod koniec marca, a jako lokalizację brany pod uwagę jest drugoligowy ośrodek.

Tegoroczny finał Mistrzostw Polski Par Klubowych na pewno zapisał się w historii tych rozgrywek, ale niestety nie do końca pod tym względem pod którym chciałaby: federacja, promotor i kibice. Późna data rozgrywania zawodów i tuż przed ważnymi meczami ligowymi sprawiła, że na starcie ujrzeliśmy juniorów oraz zawodników drugiej linii, a nawet i drugiej… ligi. Słabą obsadę oraz atut własnego toru wykorzystał GKM Grudziądz, który triumfował w składzie Krzysztof KasprzakPrzemysław Pawlicki.

Wnioski z tego sezonu zostają wyciągnięte i wszystko wskazuje na to, że przyszłoroczny finał MPPK odbędzie się jeszcze przed ligową inauguracją. To ma sprawić, że i zainteresowanie będzie większe, a same zawody przyciągną najlepsze polskie duety.

Niemalże przesądzone jest to, że zawody zostaną rozegrane na obiekcie klubu z 2. Ligi ŻużlowejGrzegorz Struzik, członek stowarzyszenia poznańskiego PSŻ-u potwierdził na niedawnej konferencji prasowej, że wśród kandydatów na gospodarza pojawił się Poznań.

Niewykluczone, że będzie u nas jedna impreza rangi mistrzostw Polski. To jednak nie jest jeszcze potwierdzone, więc czekamy na oficjalne decyzje, a także i na kalendarz. Pomysł był taki, aby to były Mistrzostwa Polski Par Klubowych. W tym sezonie były one rozegrane na koniec sezonu i nie miały one takiej rangi, jaką mieć powinny. Teraz miałaby się ona odbyć przed sezonem, aby i ta stawka była lepsza, a jedną z rozpatrywanych lokalizacji jest właśnie Poznań.

Finał MPPK nigdy w swojej bogatej historii nie gościł w Poznaniu. Za to poznańscy żużlowcy mają na swoim koncie jeden medal, a konkretniej brąz z finału w 2011 roku. Wówczas na torze w Zielonej Górze para Norbert KościuchRobert Miśkowiak wywalczyła 19 punktów i stanęła na najniższym stopniu podium. Rezerwowym tej ekipy był Adrian Szewczykowski.

Byłaby to impreza, która dałaby nam impuls mocno promocyjny

– dodawał Struzik.

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.