W Polsce przyjdzie nam na to jeszcze poczekać, Szwedzi już to wiedzą. Tamtejsza federacja opublikowała terminarz przyszłorocznych rozgrywek o drużynowe mistrzostwo Szwecji. Nie ma zaskoczenia co do terminu, kibice mogą czuć się usatysfakcjonowani.

Szwedzka Federacja Motocyklowa Svemo podała terminarz rozgrywek Bauhaus-Ligan na przyszły sezon. Rozgrywki tradycyjnie rozpoczną się w maju i również tradycyjnie większość spotkań odbywać się będzie we wtorki, natomiast jedno lub dwa w każdej kolejce zaplanowano na czwartki.

Bardzo dobrze, że udało mi się uporządkować harmonogram nowego sezonu na długo przed terminem po dwóch latach pandemicznych komplikacji. Teraz czekamy na normalny sezon i na możliwość ponownego przyjęcia publiczności bez ograniczeń

– mówi cytowany przez oficjalny serwis Svemo Mikael Holmstrand, prezes ESS, stowarzyszenia klubów najlepszej szwedzkiej ligi.

Z przedstawionego terminarza wynika, że w przyszłym sezonie o miano najlepszej drużyny na szwedzkiej ziemi powalczy, podobnie jak w sezonie 2021, dziewięć zespołów: Lejonen Gslaved, Rospiggarna Hallstavik, Vetlanda, Västervik, Piraterna Motala, Dackarna Målilla, Indianerna Kumla, Masarna Avesta oraz Smederna Eskilstuna. Pierwszą kolejkę zaplanowano na 3 maja.

Wtedy też zmierzą się ze sobą Lejonen i Rospiggarna, Vetlanda z Västervik, Piraterna z Dackarną i Indianerna z Masarną, natomiast zamknięcie kolejki kibice zobaczą dwa dni później, w czwartek 5 maja, będzie to potyczka Smederny z Rospiggarną.

Tytułu będzie bronić Dackarna Målilla, która w tegorocznym finale okazała się lepsza od Smederny Eskilstuna. Mistrza ligi szwedzkiej A.D.2022 powinniśmy poznać 22 września, po dwumeczu zaplanowanym na 20 i 22 września właśnie.

Rozkład jazdy ligi szwedzkiej znajdziesz TUTAJ.

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.