W Gdańsku kibice w końcu mogli zobaczyć emocje na torze, po kilku treningach przyszedł czas na poważne ściganie przy Zawodników 1. Zawody odbyły się na zasadzie rywalizacji par, którą ostatecznie wygrała duńska ekipa – 3P Logistics.

To już kolejna edycja gdańskiego Memoriału, który od kilku lat rozpoczyna tam żużlowe zmagania. Zarząd klubu postarał się, aby zawody odbywały się na wysokim poziomie, z tego względu wszyscy zawodnicy reprezentowali podobny poziom jazdy. Na torze gdańscy kibice zobaczyć mogli reprezentantów lokalnego Wybrzeża, ewentualne przyszłe transfery, ale również rywali z najniższej klasy rozgrywkowej. Skład uzupełnił młody diament z Leszna, Ukrainiec Nazar Parnicki.

Jak da się słyszeć w kuluarach gdańskich biur klubowych, na tych zawodach obecni byli dwaj zawodnicy, którzy obserwowani są pod kątem podpisania kontraktu w Gdańsku. Najwięcej mówi się o pozycji drugiego juniora, którą objąć ma najprawdopodobniej Hubert Jabłoński, zdobywca dwóch punktów w pięciu startach,  z pewnością leszczynianin byłby wartością dodaną do ekipy Eryka Jóźwiaka. Drugim zainteresowanym ma być posiadający kontrakt warszawski Norbert Kościuch. Ten drugi na tle zawodników Wybrzeża zaprezentował się bardzo przyzwoicie, zdobył bowiem dziesięć punktów i bonus w pięciu startach. Być może tak dobra jazda zapewni mu kontrakt nad morzem?

Zawodnikiem, który mocno zawodzi na początku sezonu jest Keynan Rew, Australijczyk został ściągnięty do Gdańska jako solidne wzmocnienie pozycji U-24, na razie jednak nie może się on odnaleźć i w Memoriale Henryka Żyto zaliczył kolejny słaby występ. Na szczęście okazję do pokazania się miał Mads Hansen, który zaskoczył bardzo dobrą jazdą, łącznie Duńczyk zgromadził trzynaście punktów i tylko dwa razy przyjeżdżał w tych zawodach za rywalem. Eryk Jóźwiak będzie miał duży ból głowy jeśli chodzi o obsadzenie pozycji zawodnika U-24.

O silnym bólu mówić mógł z pewnością młody Ukrainiec – Nazar Parnicki, który zaliczył bardzo nieprzyjemny upadek w swoim trzecim starcie. Po nim został przewieziony karetką do szpitala na dalsze badania, na szczęście nie wykazały one żadnej poważnej kontuzji. Ukrainiec spokojnie będzie mógł dalej przygotowywać się do ewentualnego debiutu w lidze. Na udany start sezonu liczył Michael Jepsen Jensen, dla Duńczyka nadchodzący sezon może być przełomowy, dobra jazda w 1 Polskiej Lidze Żużlowej może zapewnić mu kontrakt na dłużej, na co z pewnością liczy. Póki co prezentuje się nad wyraz solidnie, potwierdził to podczas Memoriału, gdzie w pięciu startach zgromadził czternaście punktów.

Z zawodników drugoligowych najbardziej wyróżnić można Rene Bacha, który w parze z Nicolaiem Klindtem zwyciężył podczas niedzielnych zawodów. Na torze wyglądał bardzo solidnie i pewnie, tylko raz zaliczając wpadkę i dojeżdżając na ostatnim miejscu. Przeciwieństwem jego postawy był Peter Ljung, który niezbyt dobrze wspominać będzie te zawody, był wolny, niezbyt skupiony na starcie, przegrywał też z niżej notowanymi rywalami, słaby start doświadczonego Szweda. Można jednak śmiało stwierdzić, że to Skandynawowie dzielili i rządzili na owalu imienia Zbigniewa Podleckiego.

To dobry prognostyk na nadchodzącą pierwszą kolejkę ligową dla gdańskiego Wybrzeża, nie licząc Keynana Rew wszyscy zawodnicy z podstawowego składu zaprezentowali się bardzo solidnie. Swoje doświadczenia zebrali też juniorzy – Wysocki i Jabłoński, który najprawdopodobniej wzmocni gdańszczan. Zawody ostatecznie padły łupem ekipy 3P Logistics w której skład wchodzili Bach i Klindt. Podium uzupełniły zespoły Lotto oraz Tondera Project. Najbliższe zawody w Gdańsku odbędą się 8 kwietnia, wtedy Wybrzeże podejmie u siebie spadkowicza z PGE EkstraligiOstrovię Ostrów.

Punktacja:

I 3P Logistics – 20 pkt.
3. Nicolai Klindt – 11+1 (2,1,3,2*,3)
4. Rene Bach – 9+2 (1*,3,0,3,2*)

II Tondera Project- 16 pkt.
11. Michael Jepsen Jensen – 14 (3,2,3,3,3)
12. Hubert Jabłoński – 2 (1,0,0,0,1)

III Lotto- 16 pkt.
9. Peter Ljung – 6+2 (0,2,1*,2,1*)
10. Norbert Kościuch – 10+1 (2,3,2,1*,2)

IV Polcopper – 14 pkt.
1. Mads Hansen – 13 (3,2,3,3,2)
2. Nazar Parnicki – 1 (0,1,w,-,-)
RT. Miłosz Wysocki – 0 (0,0)

V Resol- 12 pkt.
7. Daniel Kaczmarek – 11 (2,3,2,1,3)
8. Keynan Rew – 1+1 (0,w,1*,0,0)

VI Schmith – 11 pkt.
5. Kevin Juhl Pedersen – 7+1 (3,d,2,1*,1)
6. Daniel Henderson – 4 (1,u,1,2,0)

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.