W czwartkowy wieczór odbył się zaplanowany mecz 4. kolejki Bauhaus-Ligan, w którym Rospiggarna Hallstavik zmierzyła się z drużyną Kumli Indianerna. Pomimo starań gospodarzy nad uratowaniem nawierzchni toru, mecz po 7 biegu został ostatecznie przerwany. 

Zawody od samego początku nie zwiastowały dobrego ścigania. Doświadczeni zawodnicy z trudem pokonywali okrążenia najeżdżając na nierówności w nawierzchni. Groźnie wyglądający upadek w 3 biegu zanotował Adrian Miedziński, po którym wstał z toru o własnych siłach. Po pierwszej serii gospodarze przegrywali 11:13.

Dłuższą chwilę zajęły prace nad kosmetyką toru, który zaczął stwarzać znaczne problemy zawodnikom. Bowiem w biegu 5 upadek zaliczył Kai Huckenbeck, a następnie Norbert Krakowiak. Żużlowiec będący na zdecydowanym prowadzeniu w starcie 7, wywrócił się na ostatnim okrążeniu. Całe szczęście rywale zdołali ominąć zawodnika zespołu gości. Z racji, że akcja zdarzyła się na czwartym okrążeniu bieg zakończył się wynikiem 4-2, a w meczu padł wynik 17:25.

Po zaistniałym incydencie ponownie przyszło kibicom czekać na wyjazd żużlowców na tor. „Jak nie zrobią tego toru normalnie, to nie jedziemy” -wypowiedział się Norbert Krakowiak w wiadomości dla komentatora Marcina Kuźbickiego. 

Czasochłonne prace nad torem nie przyniosły jednak znacznych korzyści i mecz między Rospiggarną Hallstavik a Kumlą Indianerna za obustronną decyzją został przerwany. Wynik spotkania nie został zaliczony, ponieważ nie odjechano conajmniej 50% planowanych biegów. Na ten moment nie wiadomo, kiedy odbędzie się powtórka.

Wyniki:

Rospiggarna Hallstavik – 17

 1. Timo Lahti- 1 (0,1)
 2. Tomasz Gapiński- 6 (2,1,3)
 3. Andrzej Lebiediew- 3 (2,1)
 4. Adrian Miedziński- 0 (w,0) 
 5. Kim Nilsson- 2 (2)
 6. Daniel Henderson- 2+1 (2*,0)
 7. Kai Huckenbeck- 3 (3)

Kumla Indianerna – 25

 1. Niels Kristian Iversen- 3+1 (1,2*)
 2. David Bellego- z/z
 3. Norbert Kościuch- 3 (1,2)
 4. Norbert Krakowiak- 9 (3,3,3)
 5. Chris Holder- 6 (3,3)
 6. Jonatan Grahn- 3+1 (1,2*)
 7. Christoffer Selvin- 1 (0,1)

 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.