Toruńska Motoarena będzie gospodarzem ostatniej w tym roku rundy Speedway Grand Prix. To właśnie w mieście Kopernika poznamy mistrza świata 2023. Walkę o tytuł rozstrzygną między sobą Bartosz Zmarzlik i Fredrik Lindgren.

Mimo nadal budzącej wiele kontrowersji sytuacji z Vojens, kiedy to zdyskwalifikowany został Bartosz Zmarzlik, Polak nadal zostaje głównym kandydatem do tytułu. Mistrz świata ma 6 punktów przewagi nad Fredrikiem Lindgrenem i należy oczekiwać, że najlepszemu żużlowcowi ostatnich lat wystarczy ona do zdobycia złota. Trzeba jednak przyznać, że w ostatnim czasie Zmarzlik nie najlepiej dogaduje się ze swoim sprzętem, ale kto jak nie on może pokazać, że umiejętności są równie ważne jak szybki motocykl.

Dla Lindgrena, który do tej pory rywalizację w GP kończył najwyżej z brązowym medalem, jest to życiowa szansa na zdobycie mistrzowskiego tytułu. Ostatnim Szwedem, który dokonał tej sztuki był Tony Rickardsson w 2005 roku. V-ce lider klasyfikacji generalnej stawał w tym sezonie na podium 5-krotnie i jeśli celuje w złoto to bez wątpienia musi ten wynik powtórzyć.

Równie, a może nawet bardziej, zacięta rywalizacja czeka nas o medal brązowy. Jack Holder i Martin Vaculik zajmują na tą chwilę ex aequo trzecie miejsce ze 113 punktami na koncie. Słowak wygrał zeszłoroczną edycję GP w Toruniu, a Australijczyk spędził na Motoarenie kilka ładnych sezonów, więc tor nie powinien mieć przed nim większych tajemnic.

Dziką kartę na ostatnią rundę otrzymał Dominik Kubera. Polak ma nadzieję na bardzo dobry występ, aby dać włodarzom SGP argumenty za przyznaniem mu stałej dzikiej karty na przyszłoroczny cykl. Poza wychowankiem leszczyńskiej Unii do rywalizacji o zwycięstwo mogą się jeszcze włączyć Leon Madsen, Daniel Bewley i Robert Lambert.

Pierwszy wyścig wystartuje o godzinie 19:00. Transmisja od 18:35 na antenie TTV.

Lista startowa:

1. Andrzej Lebiediew (Łotwa)
2. Robert Lambert (Wielka Brytania)
3. Kim Nilsson (Szwecja)
4. Kai Huckenbeck (Niemcy)
5. Fredrik Lindgren (Szwecja)
6. Dominik Kubera (Polska)
7. Max Fricke (Australia)
8. Patryk Dudek (Polska)
9. Daniel Bewley (Wielka Brytania)
10. Jason Doyle (Australia)
11. Mikkel Michelsen (Dania)
12. Bartosz Zmarzlik (Polska)
13. Leon Madsen (Dania)
14. Jack Holder (Australia)
15. Martin Vaculik (Słowacja)
16. Luke Becker (USA)
17. Mateusz Cierniak (Polska) – rezerwowy
18. Bartłomiej Kowalski (Polska) – rezerwowy

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.