W 2. Lidze Żużlowej pozostała tylko jedna niewiadoma. Ta najważniejsza. Kto w przyszłym sezonie opuści grono drugoligowców i przeniesie się szczebel wyżej? W sobotę w pierwszym meczu finałowym Ultrapur Start Gniezno podejmuje Texom Stal Rzeszów.

Skład finału na ostatnim poziomie rozgrywkowym nie zaskakuje. Właśnie te dwie drużyny od początku typowane były jako główni kandydaci do awansu, choć nieco więcej szans dawano rzeszowskiej Stali. Spotkanie zapowiada się niezwykle ciekawie. W meczu rundy zasadniczej na gnieźnieńskim torze, minimalnie wygrali goście.

Po niepewnym i burzliwym początku sezonu w jego drugiej części Start wrócił na właściwe tory. Gnieźnianie do finałowego starcia przystąpią w najmocniejszym składzie. Na pewno dużym atutem gospodarzy powinien być tor. Owal przy Wrzesińskiej jak zawsze powinien być ultra twardy, a goście zdecydowanie lepiej radzą sobie na nieco przyczepniejszych obiektach. Jeśli zawodnicy z pierwszej stolicy Polski myślą o jeździe w 1. lidze, to w sobotę muszą sobie wypracować poważną zaliczkę przed rewanżem.

Działacze Stali Rzeszów nie ukrywają, że ich głównym celem od początku sezonu jest awans. Żurawie, żeby spać spokojnie powinny powtórzyć wynik z rundy zasadniczej. Może być to jednak bardzo trudne zadanie, bo Start przyzwyczaił swoich kibiców ze na domowym torze z reguły zdobywa 50+ punktów. Jeśli Rzeszowianom przyjdzie w rewanżu odrabiać 10-12 punktową stratę, może się to okazać zbyt wiele.

Początek spotkania o godzinie 14:00. Transmisja na antenie Canal+Sport 5.

Składy:

Texom Stal Rzeszów
1. Marcin Nowak
2. Peter Kildemand
3. Jacob Thorssell
4. Rafał Karczmarz
5. Krystian Pieszczek
6.
7. Wiktor Rafalski

Ultrapur Start Gniezno
9. Hubert Łęgowik
10. Tim Soerensen
11. Sam Masters
12. Kacper Gomólski
13. Josh Pickering
14. Casper Henriksson
15. Mikołaj Czapla

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.