Ekstraligowy klub dobrze rozplanował dawkowanie transferowych emocji dla swoich kibiców. O zamknięciu swojej kadry poinformował dosłownie na kilka godzin przed zamknięciem okienka transferowego. Teraz gwiazdozbiór tej drużyny jest już kompletny.

Wielka Niedźwiedzica, Mała Niedźwiedzica czy Skorpion? W mieście Mikołaja Kopernika i znajdujących się zaledwie o niecałych dwanaście kilometrów dalej, znanych z obserwatorium astronomicznym Piwnicach te nazwy gwiazdozbiorów są dobrze znane. Ale oto na niebie pojawia się nowy zbiór gwiazd o nazwie Apator Toruń 2022. Teraz jest on już kompletny, włodarze klubu poinformowali właśnie o nazwisku kolejnego zawodnika, który wystartuje z aniołem na plastronie w przyszłorocznych ekstraligowych rozgrywkach,

Nie jest niespodzianką, że kadrę zamyka Robert Lambert. Brytyjczyk podpisał bowiem dwuletnią umowę przed sezonem 2021. Mistrz Europy z cyklu SEC w sezonie 2020 i uczestnik tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix nie spisywał się najlepiej w tegorocznych rozgrywkach o prymat na Starym Kontynencie, kończąc rozgrywki na siódmym miejscu, oddając tym samym koronę Mikkelowi Michelsenowi, dzięki czemu Duńczyk mógł cieszyć się z drugiego już w swej karierze mistrzostwa. Dziesiąta pozycja w klasyfikacji generalnej Indywidualnych Mistrzostw Świata nie pozwoliła wprawdzie Lambertowi zachować miejsca w przyszłorocznej batalii, jednak organizatorzy postanowili przyznać mu stałą dziką kartę na starty w SGP 2022. Pozostałe trafiły do Jasona Doyle’a, Andersa Thomsena, Leona Madsena i Martina Vaculika. Po stronie swoich tegorocznych sukcesów Robert Lambert może także zapisać historyczny tegoroczny  złoty medal Speedway Of Nations, wywalczony wraz z Danem Bewleyem, Tomem Brennanem oraz Taiem Woffindenem, który uległ wypadkowi podczas pierwszego dnia finałowej rywalizacji.

W tegorocznych rozgrywkach PGE Ekstraligi, które toruńska drużyna zakończyła na szóstej pozycji, urodzony w Norwich zawodnik uzyskał dziewiątą średnią spośród wszystkich zawodników ligi, Wynik 2,083 pkt./bieg dał mu za to pierwszą pozycję wśród kolegów z zespołu.

Działaczom z Torunia udało się zebrać naprawdę obiecujący zespół. W sezonie 2022 w toruńskim teamie partnerować mu będą: Patryk Dudek, Paweł Przedpełski, Jack Holder, Emil Sajfutdinow oraz młodzi zawodnicy: Krzysztof Lewandowski, Denis Zieliński, Mateusz Affelt i Karol Żupiński. Drużynę opuścili za to: starszy z braci Holder, nowy zawodnik Arged Malesy Ostrów Wielkopolski, Adrian Miedziński, który przeniósł się do Abramczyk Polonii Bydgoszcz oraz Kamil Marciniec, również nowy zawodnik pierwszoligowego klubu-Zdunek Wybrzeża Gdańsk.

Oprócz Speedway Grand Prix oraz rozgrywek PGE Ekstraligi Roberta Lamberta będzie można oglądać także w rozgrywkach Bauhaus-Ligan, gdzie zmienił swój dotychczasowy klub Lejonen Gislaved na Smedernę Eskilstuna.

Wszystkie transfery tegorocznego okienka transferowego znajdziesz TUTAJ.

Zachęcamy również do zapoznania się ze składami:
-> PGE Ekstraliga
-> eWinner 1. Liga Żużlowa
-> 2. Liga Żużlowa
-> U24 Ekstraliga

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.