Dziś o godzinie 19:00 na torze w Rybniku odbył się pierwszy finał Tauron SEC. W zawodach zwyciężył Leon Madsen, który wyprzedził Janusza Kołodzieja oraz Patryka Dudka. Jeśli chodzi o miejsca pozostałych Polaków to Bartosz Smektała był piąty, Piotr Pawlicki szósty, Kacper Woryna dziewiąty, a Dominik Kubera uplasował się na jedenastej pozycji.

W rywalizacji pierwszej oglądaliśmy dwóch Polaków Piotra Pawlickiego oraz Bartosza Smektałę. Reprezentanci naszego kraju poradzili sobie całkiem przyzwoicie, gdyż Piotr Pawlicki zwyciężył, natomiast Bartosz Smektała zajął trzecią pozycję.

W wyścigu trzecim wystąpił Dominik Kubera. Żużlowiec Motoru Lublin wystartował świetnie, jednak na drugim wirażu wyprzedził go jego klubowy kolega Mikkel Michelsen, natomiast później Polaka wyprzedził jeszcze David Bellego.

W czwartym biegu wystąpiło aż trzech reprezentantów Polski: Janusz Kołodziej, Kacper Woryna i Patryk Dudek. Polacy dojechali do mety we wcześniej przedstawionej kolejności.

W rywalizacji piątej zaprezentowali się Kacper Woryna oraz Piotr Pawlicki. Skład biegu uzupełnili Kai Huckenbeck i Mikkel Michelsen. W samym wyścigu nie można było doświadczyć jakiś spektakularnych emocji. Pewne zwycięstwo odniósł Duńczyk, drugie miejsce zajął Woryna, a na trzecim miejscu bieg zakończył Piotr Pawlicki.

W wyścigu szóstym wystąpił Janusz Kołodziej. Żużlowiec Unii Leszno nie wystartował najlepiej, jednak udało mu się zakończyć bieg na drugim miejscu.

W rywalizacji siódmej oglądaliśmy aż trzech naszych reprezentantów: Bartosza Smektałę, Patryka Dudka i Dominika Kuberę. Polacy walczyli miedzy sobą o punktowane miejsca i ostatecznie dojechali do mety według wcześniej wspomnianej kolejności.

W biegu dziewiątym wystąpili Piotr Pawlicki oraz Dominik Kubera. Polacy mieli ogromne szczęście, gdyż na ostatnim łuku Rasmus Jensen zaliczył defekt motocykla, co spowodowało, że najpierw został wyprzedzony przez Pawlickiego, a następnie przez Kuberę.

W rywalizacji dziesiątej z świetnej strony spisał się Patryk Dudek, który wyprzedził Olivera Berntzona, Kaia Huckenbecka i Andrzeja Lebiediewa.

W następnym biegu wystąpi Janusz Kołodziej oraz Bartosz Smektała. Polacy ustąpi jedynie fenomenalnie spisującemu się tego dnia Duńczykowi i zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce.

W rywalizacji dwunastej oglądaliśmy ciekawą walkę o zwycięstwo między Kacprem Woryną, a Leonem Madsenem. Ostatecznie zwyciężył Duńczyk, dla którego było to pierwsze biegowe zwycięstwo w tych zawodach.

W wyścigu trzynastym wystąpi Janusz Kołodziej oraz Piotr Pawlicki. Żużlowcy Unii Leszno ustąpili jedynie powracającemu na właściwe obroty Madsenowi zajmując odpowiednio drugą i trzecią lokatę.

W biegu czternastym na torze pojawili się Dominik Kubera i Kacper Woryna. Polacy nie mogli zaliczyć swojego występu w tej rywalizacji do udanych, gdyż zajęli odpowiednio trzecie i czwarte miejsce.

W wyścigu piętnastym od początku do końca prowadził Bartosz Smektała. Dużo ciekawiej wyglądała walka o drugie miejsce, w której rywalizowali Kai Huckenbeck oraz Rasmus Jensen. Ostatecznie górą w tym starciu był Niemiec, dzięki czemu zainkasował dwa punkty.

W rywalizacji szesnastej wystąpił Patryk Dudek. Polak ustąpił jedynie świetnie spisującemu się tego dnia Michelsenowi i zajął ostatecznie drugą pozycję.

Żużlowiec Apatora Toruń swój kolejny występ zaliczył już w następnym biegu, a na starcie towarzyszyli mu Piotr Pawlicki, Dimitri Berge oraz David Bellego. Dudek świetnie wystartował i odniósł pewne zwycięstwo. W walce o drugie miejsce Piotr Pawlicki uporał się z atakującym go Dimitriem Berge, natomiast David Bellego zaliczył kolejny tego dnia defekt motocykla.

Polscy żużlowcy pokazali swoją siłę także w rywalizacji dziewiętnastej, w której wystąpili Bartosz Smektała oraz Kacper Woryna. Polacy dojechali do mety odpowiednio na pierwszej i drugiej pozycji.

W wyścigu kończącym fazę zasadniczą wystąpili Janusz Kołodziej oraz Dominik Kubera. Żużlowiec Unii Leszno zwyciężył w tej rywalizacji, dzięki czemu wywalczył bezpośredni awans do finału. Dominik Kubera dojechał na trzeciej pozycji i zakończył udział w zawodach.

Poza Kołodziejem bezpośredni awans do finału wywalczył również Mikkel Michelsen.

W rywalizacji barażowej wystąpili Leon Madsen, Bartosz Smektała, Patryk Dudek oraz Piotr Pawlicki. Początkowo bieg został przerwany, gdyż na drugim wirażu pierwszego okrążenia upadek zaliczyli Bartosz Smektała oraz Piotr Pawlicki. Na torze pojawiły się dwie karetki, jednak zawodnicy nie odnieśli jakiś większych obrażeń. Sędzia z powtórki biegu postanowił wykluczyć Bartosza Smektałę. W powtórzonym wyścigu nie było już żadnych kontrowersji. O zwycięstwo rywalizowali Patryk Dudek oraz Leona Madsen. Górą z tej rywalizacji wyszedł Duńczyk, jednak mimo to Polakowi również udało się awansować do finału.

W wielkim finale wystąpili Leon Madsen, Janusz Kołodziej, Mikkel Michelsen oraz Patryk Dudek. Madsen świetnie wystartował i wyszedł na pewne prowadzenie. Za nim jechał jego kolega z reprezentacji Mikkel Michelsen. Nie utrzymał on jednak swojej pozycji gdyż pod koniec pierwszego okrążenia wyminął go Janusz Kołodziej, zaś na drugim „kółku” przed zawodnika Motoru Lublin wyszedł jeszcze Patryk Dudek. Kołodziej starał się jeszcze dogonić Madsena, jednak nie dał rady i to Duńczyk mógł się cieszyć z końcowego zwycięstwa.

Wyniki 1. finału Tauron SEC w Rybniku:

 1. Leon Madsen (1,0,3,3,3,3) 13 pkt
 2. Janusz Kołodziej (3,2,2,2,3,2) 14 pkt
 3. Patryk Dudek (1,2,3,2,3,1) 12 pkt
 4. Mikkel Michelsen (3,3,3,3,2) 14 pkt
 5. Bartosz Smektała (1,3,1,3,3) 11 pkt
 6. Piotr Pawlicki (3,1,3,1,2) 10 pkt
 7. Oliver Berntzon (2,3,2,2,1) 10 pkt
 8. Dimitri Berge (3,2,0,3,1) 9 pkt
 9. Kacper Woryna (2,2,2,0,2) 8 pkt
 10. Kai Huckenbeck (2,0,1,2,2) 7 pkt
 11. Dominik Kubera (1,1,2,1,1) 6 pkt
 12. Rasmus Jensen (0,3,1,1,0) 5 pkt
 13. David Bellego (2,1,0,d,d) 3 pkt
 14. Adam Ellis (d,0,0,1,1) 2 pkt
 15. Andrzej Lebiediew (0,1,0,0,0) 1 pkt
 16. Vaclav Milik (0,0,1,0,0) 1 pkt
 17. Marko Lewiszyn NS
 18. Paweł Trześniewski NS

Źródło: WP Sportowe Fakty

Przeczytaj też: Daniel Jeleniewski opuścił szpital!

 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.