Nazwisko Bauer w świecie ice speedwaya jest już doskonale znane. Przez długie lata niemieckich kibiców swoją jazdą ekscytował Günther Bauer. W ostatnią niedzielę na lodowym torze w Tomaszowie Mazowieckim oglądaliśmy już jednak jego syna – Lucę.

Przed zawodami Luca Bauer podkreślał, że liczy na obronę brązowego medalu, który wywalczył przed rokiem w Ufie. Niestety w niedzielnych zmaganiach na owalu w Tomaszowie Mazowieckim Niemiec musiał uznać wyższość wielu przeciwników i ostatecznie został sklasyfikowany poza pierwszą dziesiątką. – W zeszłym roku zdobyłem brązowy medal, ale w Tomaszowie Mazowieckim pojechałem niestety bardzo źle. Jechałem na takim poziomie, jakby to były moje debiutanckie zawody – przyznał Niemiec w rozmowie z naszym portalem.

Bez wątpienia świetny występ w finale Indywidualnych Mistrzostw Europy 2019 sprawił, że liczono na więcej w wykonaniu młodego zawodnika z Niemiec. – Niestety pozostaje się zgodzić. Często zdarzają mi się słabsze wyścigi, w których spisuję się jak amator, a czasami notuję fantastyczne starty, tak jak w zeszłorocznej edycji Indywidualnych Mistrzostw Europy. Ciężko mi to wytłumaczyć – dodał Luca Bauer.

Na tę chwilę wysokie temperatury panujące w Europie utrudniają przygotowania do startów w kolejnych imprezach. Jakie plany na najbliższe tygodnie ma 22-letni zawodnik? – Kiedy tylko zrobi się chłodniej, to pojedziemy trenować do Szwecji. Na razie jest za ciepło.

W marcu przyszłego roku czeka nas kolejna edycja Indywidualnych Mistrzostw Europy. Zawody po raz kolejny odbędą się w hali w Tomaszowie Mazowieckim. – Jeżeli wystąpię w tych zawodach, to na pewno będę chciał poprawić swój wynik – zapewnił Bauer.

Tomaszów Mazowiecki debiutował w roli organizatora tak dużej imprezy. Zawodnicy, którzy brali udział w niedzielnym turnieju mają kilka sugestii, co można poprawić, jednak wszyscy podkreślają, że zawody zostały dobrze przygotowane i stały na wysokim poziomie. Podobne zdanie ma również jeździec zza Odry. – Tor i stadion są naprawdę fajne. Udało się przygotować dobre zawody. Uważam, że można popracować tylko nad czyszczeniem tafli – zakończył Luca Bauer.

źródło: inf. własna

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.