Zawody rozpoczęły się od skandalicznej decyzji o dyskwalifikacji Bartosza Zmarzlika. Decyzji nie mającej nic wspólnego ze sportem, a z żużlowym biznesem. Ostatecznie GP Danii, wprawiając w euforię stadion w Vojens, padło łupem Leona Madsena.

W pierwszej serii dobrze spisywali się faworyci. Z dużą przewagą swoje biegi wygrywali Jack Holder i Leon Madsen. W końcu dobrze turniej rozpoczął też Mikkel Michelsen. Trzy punkty przywiózł również Robert Lambert.

Zaraz po przerwie doszło do niebezpiecznej sytuacji. Jason Doyle atakując Lindgrena zahaczył o jego tylne koło i obaj zawodnicy wylądowali na torze. Szwed szybko się pozbierał, ale do Australijczyka, który został uderzony przez motocykl, wyjechał ambulans. Po dłuższym pobycie na torze, karetka z Doylem odjechała do szpitala na badania. W powtórce najlepszy Daniel Bewley. Drugą dwójkę przywiózł Lindgren. Kolejny bieg ponownie wygrał Michelsen. W biegu 7. trójkę zdobył zastępujący Zmarzlika Hansen, ale ozdobą wyścigu była walka o dwa punkty pomiędzy Andrzejem Lebiediewem i Janem Kvechem, którą wygrał Czech… choć powtórki pokazały, że minimalnie z przodu był Łotysz. Po biegu sędzia zmienił jednak decyzję. Kolejną gonitwę wygrał szybki Holder.

Wyścig 9. był biegiem ostatniej szansy, po dwóch zerach, dla Patryka Dudka. Polak przyjechał jednak do mety trzeci, a wygrał Max Fricke. W kolejnej gonitwie szanse w rezerwie za Doyle’a dostał Benjamin Basso. Młody Duńczyk prowadził przez trzy kółka, ale na ostatnim okrążeniu z czwartej na pierwszą pozycję przedarł się Martin Vaculik. W biegu 11. pierwsze punkty stracił Holder, a ponownie wygrał Bewley. Na koniec trzeciej serii nie było już zawodnika niepokonanego, bo ostatni do mety dojechał Michelsen, a zwyciężył bardzo szybki Madsen.

Po kolejnym równaniu prędkością zaimponował Lambert i ponownie z bardzo dobrej strony pokazał się Hansen. W biegu 14. zwyciężył z dużą przewagą Lindgren, a walkę o dwa punkty stoczyli Holder z Vaculikiem. Szybszy był Australijczyk. W kolejnym wyścigu dobrze wystartował Kvech, ale popełniał błędy i dał się wyprzedzić Fricke’owi i Michelsenowi. Bieg 16. wygrał Rasmus Jensen przed Madsenem, Vaculikiem i Bewleyem. Przed ostatnią serią startów pewni udziału w półfinale byli Madsen, Lambert, Holder. O pozostałe 5 miejsc walczyło sześciu zawodników – Michelsen, Bewley, Madsen, Lindgren, Fricke i Vaculik.

Dziwne rzeczy działy się na torze po ostatnim równaniu. Upadki bez kontaktu z rywalami zaliczyli Lebiediew, Vaculik i Fricke. Kawał dobrego żużla w biegu 19. pokazał Lindgren. Po nienajlepszym początku, wszedł na prostej startowej na centymetry pomiędzy Kima Nilssona i Rasmusa Jensena i pewnie wygrał. Na koniec rundy zasadniczej zwyciężył Lambert, a na otarcie łez dwa punkty zdobył Dudek. Ostatecznie z wymienionych wcześniej zawodników w półfinale zabrakło Vaculika.

W pierwszym półfinale bezapelacyjnie najlepszy był Lindgren, a pasjonującą walkę o finał stoczyli Lambert z Michelsenem. Duńczyk popełnił jednak błąd i to Anglik wjechał do decydującego biegu. W drugim półfinale większych emocji nie było. W finale zameldowali się Holder i Madsen.

W finale przez trzy okrążenia prowadził Lindgren, ale było widać, że bardzo szybki za jego plecami jest Madsen. Duńczyk na pierwszym łuku ostatniego kółka, przeprowadził wreszcie udaną akcję po szerokiej i ku uciesze kibiców zebranych na stadionie w Vojens zwyciężył w GP Danii. Na najniższym stopniu podium uplasował się Holder.

I półfinał: Lindgren, Lambert, Michelsen, Hansen

II półfinał: Holder, Madsen, Bewley, Fricke (D)

Finał: Madsen, Lindgren, Holder, Lambert

Punktacja:

1. Leon Madsen (Dania) 15 (3,2,3,2,0,2,3) – 20
2. Fredrik Lindgren (Szwecja) 16 (2,2,1,3,3,3,2) – 18
3. Jack Holder (Australia) 16 (3,3,1,2,3,3,1) – 16
4. Robert Lambert (Wielka Brytania) 15 (3,2,2,3,3,2,0) – 14
5. Daniel Bewley (Wielka Brytania) 12 (2,3,3,0,3,1) – 12
6. Mikkel Michelsen (Dania) 11 (3,3,0,2,2,1) – 11
7. Mads Hansen (Dania) 10 (1,3,2,2,2,0) – 10
8. Max Fricke (Australia) 7 (1,0,3,3,W,D) – 9
9. Martin Vaculik (Słowacja) 6 (2,0,3,1,W) – 8
10. Kim Nilsson (Szwecja) 6 (1,1,1,1,2) – 7
11. Rasmus Jensen (Dania) 5 (0,1,W,3,1) – 6
12. Kai Huckenbeck (Niemcy) 5 (1,1,2,0,1) – 5
13. Patryk Dudek (Polska) 3 (0,0,1,0,2) – 4
14. Benjamin Basso (Dania) 3 (2,0,1) – 3
15. Andrzej Lebiediew (Łotwa) 3 (0,2,W,1,W) – 2
16. Jason Doyle (Australia) 2 (2,W,-,-,-) – 1
17. Jan Kvech (Czechy) 2 (U,1,0,1,0) – 0

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.